Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Turzyński: brońcie chrześcijaństwa!

Diecezja Radomska

Bp Turzyński: brońcie chrześcijaństwa!

20 kwiecień 2019 / Tekst

Brońcie chrześcijaństwa - apelował bp Piotr Turzyński w czasie liturgii Wigilii Paschalnej w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

W homilii bp Turzyński postawiał pytanie, co znaczy być dzisiaj chrześcijaninem. - W pierwszych wiekach byli prześladowani, umierali na arenach, zabijani przez gladiatorów. Również XX-wiek był czasem męczeństwa chrześcijan. Światu trudno nas zaakceptować, bo jesteśmy jego duszą - powiedział celebrans.

Dalej mówił, że zostaliśmy poruszeni pożarem katedry Notre Dame. - Jeden z dzienników francuskich poinformował, że w 2018 roku było ponad tysiąc aktów profanacji kościołów. Tylko w samej Francji. W lutym tego roku 49 takich przypadków. W Europie przybywa meczetów, a ubywa kościołów, które są burzone. W Mediolanie kościół zamieniono na kort tenisowy. W wielu krajach w kościołach są restauracje, księgarnie, czy hotele. Bywa, że i u nas chrześcijaństwo jest wyśmiewane, bo proponuje przestarzałą wizję małżeństwo, bez trzeciej opcji - mówił sufragan radomski.

Bp Turzyński powiedział, że chrześcijaństwo to przede wszystkim Chrystus. - On jest naszym skarbem, światłem i nadzieją. My wszyscy jesteśmy wezwani, aby pokochać i zafascynować się Chrystusem. On jest przyszłością. Dlatego was proszę, abyście byli Jego świadkami - powiedział ksiądz biskup.

- Chrystus daje siłę małżonkom do wierności. Jego łaska daje wszystko. Dlatego brońcie chrześcijaństwa, Ewangelii, Chrystusa. To znaczy mówcie o Nim, nie w poczuciu wyższości, ale odpowiedzialności za naszych braci – zakończył bp Piotr Turzynski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4