Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Turzyński do alumnów: ludzie potrzebują autentycznych ludzi żyjący wiarą

Diecezja Radomska

Bp Turzyński do alumnów: ludzie potrzebują autentycznych ludzi żyjący wiarą

10 marzec 2019 / Tekst

- Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu we wszystkim co robicie - mówił biskup Piotr Turzyński do alumnów radomskiego seminarium duchownego. W czasie mszy świętej udzielił on posług liturgicznych lektoratu i akolitatu klerykom trzeciego i czwartego roku.

W homilii bp Turzyński powiedział, że nasze życie jest walką, aby stać się człowiekiem jeszcze bardziej dojrzałym. - Bez wymiaru duchowego człowiek jest pusty. Ten wymiar jest ważny w rodzinie i małżeństwie. Nie płacimy rodzicom, by nas kochali, nie płaci się małżonkowi za wierność. Wymiar duchowy jest niewymierny - mówił sufragan radomski.

Dalej bp Turzyński mówił, że Bóg ofiarowuje dzisiaj nam broń przeciwko pokusom, czyli Słowo Boże. - Na każdą prowokację złego, Chrystus zawsze odpowiada właśnie Słowem Bożym. Ponadto bronią niezwykłą na drodze do Ziemi Obiecanej jest Eucharystia. Chrystus jest jedyną siła. Zafascynujcie się Nim i wiedźcie, że jesteście potrzebni, bo ludzi potrzebują autentycznych ludzi żyjący wiarą – przekonywał ksiądz biskup.

Bp Turzyński nawiązał także do niezwykłego świadectwa Denzela Washingtona, amerykańskiego aktora i dwukrotnego zdobywcy Oskara, który apelował do studentów, by "stawiali Boga na pierwszym miejscu we wszystkim co robią". - Właśnie z wielką pasją postawcie Boga na pierwszym miejscu i miejcie cel w życiu. Wieczność nakręca człowieka. To niezwykłe świadectwo wiary. Nie przerażajmy się współczesnym światem. Musimy się z tym zmagać. Lekarstwem w tym wszystkim jest przyjęcie Chrystusa - mówił biskup Turzyński:

Posługi lektoratu przyjęli dzisiaj: Damian Gajownik, Patryk Karbownik, Filip Kochanowski, Emil Komorek i Artur Spasińki, a posługę akolitatu: Dominik Idziak, Krystian Korba, Dominik Kowalewski, Szymon Spasiński, Krystian Wieteska i Krystian Wiśniewski z Kongregacji św. Filipa Neri w Radomiu:

Rektor seminarium duchownego w Radomiu ks. Jarosław Wojtkun:

Ks. Zbigniew Niemirski, biblista, przypomniał, że obrzędem, który wprowadzał w stan klerycki była tonsura, a więc uroczystość postrzyżyn i obłóczyn jednocześnie:

W czasie mszy świętej bp P. Turzyński udzielił posług liturgicznych lektoratu i akolitatu klerykom trzeciego i czwartego roku.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4