Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/By zaradzić problemom z seksualnością

Diecezja Radomska

By zaradzić problemom z seksualnością

12 czerwiec 2019 / Tekst

"Gdy seks staje się łotrem" - pod takim hasłem odbywa się w Radomiu czterodniowy zjazd duszpasterzy akademickich z całej Polski. To czas na wymianę doświadczeń i zwiększanie wiedzy na temat pomocy młodym w sferze seksualności. 

By zaradzić problemom z seksualnością
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Do diecezji radomskiej przyjechało prawie czterdziestu duszpasterzy z całej Polski - wśród nich księża, osoby życia konsekrowanego oraz świeccy, którzy pracują z młodzieżą. Temat tegorocznego zjazdu ma odpowiedzieć na wyzwania współczesnego świata. Duszpasterze biorą udział w warsztatach, prelekcjach i spotkaniach poświęconych problemom seksualnym: od uzależnienia od seksu, poprzez problemy związane z homoseksualizmem, cyberseksem i zagrożeniami duchowymi związanymi z niewłaściwym przeżywaniem ludzkiej seksualności. - Zdobywamy wiedzę i poznajemy konkretne sposoby radzenia sobie z przeżywaniem różnych problemów i trudności doświadczanych szczególnie przez ludzi młodych - mówi ks. Arkadiusz Bernat z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu: 

- Słyszymy, że jesteśmy specjalistami wyłącznie od czystości. Tak, staramy się być specjalistami od czystości, ale musimy się mierzyć z tym, co kreuje dzisiejszy świat - mówi s. Tomira Brzezińska - misjonarka Świętej Rodziny z Białegostoku:

Problem istnieje i wraz z rozwojem techniki staje się coraz bardziej powszechny. - To paradoksalnie szansa dla ludzi Kościoła, dla duszpasterzy żeby pokazać prawdziwy sens ludzkiego ciała, piękno ludzkiej miłości, tego, jak stworzył nas Bóg - podkreśla ks. Franciszek Urmański z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Warszawie: 

Podobne spotkania odbywają się co roku. - Duszpasterstwo Akademickie jest bardzo ważnym działaniem w Kościele dla młodego pokolenia - przypomina Biskup Radomski Henryk Tomasik: 

Uczestnicy spotkania biorą udział w warsztatach, poznają wyznania osób uzależnionych, zwiedzili również radomską katedrę. Odbył się również spływ kajakowy Pilicą. Zjazd potrwa do czwartku. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4