Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Całkiem Inna - Dominika Figurska - w blasku Stwórcy!

Diecezja Radomska

Całkiem Inna - Dominika Figurska - w blasku Stwórcy!

14 luty 2018 / Tekst

Dominika Figurska - aktorka, a prywatnie żona i mama pięciorga dzieci była gościem specjalnym spotkania "Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy", które odbyło się w Duszpasterstwie Akademickim przy ulicy Górniczej 2 w Radomiu we wtorek, 13 lutego. Sala wypełniona była po brzegi kobietami, które chciały osobiście poznać znaną aktorkę i posłuchać jej historii...

Całkiem Inna - Dominika Figurska - w blasku Stwórcy!
foto: Magdalena Gliszczyńska

Dominika Figurska opowiadała o swoim życiu, pracy, macierzyństwie i relacjach w małżeństwie. Przede wszystkim dzieliła się świadectwem wiary, jak mocno każdego dnia doświadcza obecności Boga w swoim życiu. - Byłam wcześniakiem. Bardzo chorowałam, lekarze nie dawali większych szans na przeżycie, a jeśli jednak tak, by się stało nie wykluczali głębokiej niepełnosprawności. Moja mama bardzo mocno w szpitalu modliła się za mnie. Dlatego "Inwokacja" Mickiewicza jest mi bardzo bliska – mówiła zaproszona aktorka. Żartowała, że nie była zbyt urodziwym dzieckiem. - Leki sprawiły, że miałam brzydkie zęby, miałam zeza bardzo dużego, a babcia obcinała mnie na tzw. garnek. A na pytanie kim chce zostać w przyszłości odpowiadałam – oczywiście aktorką. Moje marzenie spełniło się – opowiadała Dominika Figurska. Dostała się do szkoły teatralnej w Krakowie, gdzie opiekunem roku był Jerzy Stuhr. - Trafiłam na najlepszych pedagogów. Od rana do nocy spędzałam czas w szkole. To był cudowny czas. Na pierwszym roku studiów poznałam przyszłego męża. Pobraliśmy się. Wszystko układało się świetnie. Grałam w teatrze, w serialu. Pojawiło się pierwsze dziecko, a po niecałych dwóch latach drugie. I o ile z pierwszym dzieckiem wszystko było super zorganizowane, wszystko się udawało pogodzić, o tyle gdy pojawiło się drugie dziecko, zaczęły się problemy i kryzys w małżeństwie. Podjęliśmy decyzję o rozwodzie. Bardzo się raniliśmy w tamtym czasie. Co się stało, że przetrwaliśmy? Że wciąż jesteśmy małżeństwem? Że mamy w sumie pięcioro dzieci? Wiem, że to tylko działanie Boga w naszym życiu. Jesteśmy z mężem ludźmi głęboko wierzącymi. Jestem przekonana, że te wartości są najważniejsze. Zawsze mówię młodym ludziom, że do małżeństwa trzeba się bardzo dobrze przygotować. My z mężem dojrzewaliśmy w trakcie. Udało się, bo była i jest ogromna wiara, pytanie o źródło, którym jest Bóg – przekonywała Dominika Figurska.

Podczas opowiadanej historii była refleksja, wzruszenie i śmiech. Była opowieść kobiety, która swoim życie udowodniła, że zawsze trzeba iść pod prąd. - Czasami ludzie patrzą na mnie jak na kosmitę. Mam pięcioro dzieci. Mieć dwoje to jest poprawne, a jak pojawia się więcej, często ludzie myślą, że to patologia. Dlatego muszę zwracać szczególną uwagę na to jak dzieci wyglądają, czy mają wszystkie rękawiczki – śmiała się aktorka. - Dzieci są ogromną wartością. Nie można się ich wstydzić, nie można patrzeć na to co powiedzą inni, często rodzice małżonków - dziadkowie okazują niechęć. Kolejne dziecko, pytają jak sobie poradzicie skąd weźmiecie pieniądze. A Pan Bóg tak działa, że wszystko się poukłada, pieniądze i praca też się znajdą. Ja nie napisałabym książki: "I co my z tego MAMY", gdyby nie dzieci, wielu rzeczy bym nie doświadczyła – dodaje Dominika Figurska, która angażuje się także w działania Pro-Life, zmierzające do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. - Wspieram działania Pro-Life, zbierałam podpisy, ponieważ uważam, że człowieka nie można zabić, a od samego poczęcia jest człowiekiem, żywą istota – przekonywała Dominika.

Po konferencji był czas na pytania od kobiet, autografy, wspólne zdjęcia. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Posłuchajcie co mówiła Dominika Figurska, panie, które przybyły na spotkanie i organizatorki Klaudia Miśkiewicz oraz Dominika Waniek

Po spotkaniu Dominika Figurska udzieliła także wywiadu dla Radia Plus Radom. Rozmawiała z nią Magdalena Gliszczyńska

Dominika Figurska - żona, mama, aktorka i prezenterka telewizyjna. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Obecnie występuje m.in. na deskach wrocławskiego Teatru Polskiego. Dobrze znana z seriali „M jak miłość”, gdzie grała wraz z mężem – Michałem Chorosińskim i córką Nastką, „Zostać miss”, „Ratownicy” czy „Na Wspólnej”. Wcieliła się w rolę Wdowy smoleńskiej w filmie Smoleńsk oraz matki o. Maksymiliana Kolbego - Dwie korony. Wraz z dziennikarką – Agatą Puścikowską (która także była gościem spotkania w listopadzie 2016r.) napisały książkę „I co my z tego MAMY”. Każda z pań ma pięcioro dzieci i jest czynna zawodowo. Dominika Figurska wychowuje z mężem: Anastazję, Matyldę, Józefa, Piotra i Jana Pawła. W książce autorki postanowiły podzielić się swoim doświadczeniem, że można w ich sytuacji czerpać szczęście, pracować, nie zwariować.

„Całkiem Inna kobieta w blasku Stwórcy” to cykl comiesięcznych spotkań łączący kobiety z Radomia i okolic. Są to spotkania z kobietami dla kobiet i o kobietach, bo każda jest Całkiem Inna, skrywa inne piękno, wartości, doświadczenia, troski. Wiele z tych rzeczy na co dzień ukryte jest pod idealnym makijażem. Na tych spotkaniach kobiety mogą podzielić się tym co trudne i ważne, posłuchać i kształtować siebie. Oraz poznać ciekawych inspirujących ludzi. Na naszych spotkaniach gościłyśmy m. in. Patrycję Hurlak, Katarzynę Olubińską, Brygidę Grysiak, Magdalenę Frączek, siostrę Annę Pudełko.

Spotkania rozpoczynają się o 19.00 rozmową przy kawie i ciastku. Można swobodnie usiąść i porozmawiać z innymi kobietami, poznawać się i dzielić przemyśleniami. Za każdym razem panie wybierają się również na romantyczną, wyjątkową randkę ze Stwórcą. W przyciemnionej kaplicy, dzięki rozważaniom ks. dr Mariusza Wilka można poznać Tego, który kocha nas najbardziej. Ostatnim punktem programu jest konferencja wygłoszona przez specjalnie zaproszonego gościa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4