Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Caritas wręczyła Złote Kule

Diecezja Radomska

Caritas wręczyła Złote Kule

17 grudzień 2018 / Tekst

Doroczne nagrody "Złote Kule" wręczono 17 grudnia w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wyróżnienia przyznawane przez Caritas Diecezji Radomskiej trafiły do osób w kategoriach: współpraca i świadectwo. Nagrody wręczył biskup radomski Henryk Tomasik.

W kategorii współpraca nagrodę otrzymał Urząd Gminy w Iłży. Caritas współpracuje z lokalnym samorządem od momentu utworzenia Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

- Dziękujemy za okazaną życzliwość, szacunek, zrozumienie, właściwe i fachowe podejście do problemu, pomoc nie tylko finansową, ale w szczególności za wsparcie i zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi, osobie niepełnosprawnej, na której współpracy korzystają podopieczni WTZ - uzasadniła prowadząca galę Anna Lis, sekretarz radomskiej Caritas.

Z kolei w kategorii świadectwo Złotą Kulę otrzymali Anna i Andrzej Regułowie z Parafialnego Zespołu Caritas w parafii św. Łukasza w Drzewicy. Pomagali rodzinom i dzieciom ofiar tragicznego wypadku busem pod Nowym Miastem nad Pilicą. Tragedia z 2010 wstrząsnęła całą Polską. Państwo Regułowie jako pierwsi zaczęli organizować wsparcie dla rodzin ofiar. Od 2016 roku prowadzą wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.

- Czujemy ogromną radość z dzielenia się swoim sercem z potrzebującymi. Taki cel przyświeca nam w naszej działalności. Wskazane jest pomaganie drugiemu człowiekowi, bo dobro zawsze powraca - mówią zgodnie małżonkowie z Drzewicy.

Biskup Henryk Tomasik mówił, że wiara bez uczynków jest martwa. - Tym wszystkim, którzy pomagają należy się wdzięczność za dostrzeganie potrzebujących. Oni są znakiem nadziei. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają i ukazują świadectwo wiary - mówił ordynariusz radomski.

Zostały również wręczone Złote Medal "In Caritate Servire" (W Służbie Miłości) Dyrektora Caritas Polska. Otrzymali je: Łukasz Zawistowski - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu za współpracę na rzecz osób potrzebujących i niepełnosprawnych; Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu za wspólnie zrealizowany I Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II dla osób niepełnosprawnych; Piotr Kowalski, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Radomiu za okazane zrozumienie, wsparcie, bezinteresowne zabezpieczanie medyczne imprez charytatywnych, koncertów i festynów. Wyróżnienie otrzymał także zespół Retus za bezpłatną oprawę muzyczną podczas balów charytatywnych na rzecz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

W czasie spotkania wystąpili: uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej oraz dzieci z Centrum Nauki i Zabawy Bajka, jak również odbył się koncert kolęd w wykonaniu duetu akordeonowego z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu pod kierunkiem Artura Miedzińskiego. Na akordeonie zagrali Marek Rybiński i Piotr Zawisza.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4