Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Centrum Wieczystej Adoracji coraz bliżej

Diecezja Radomska

Centrum Wieczystej Adoracji coraz bliżej

06 luty 2019 / Tekst

Budowa Centrum Wieczystej Adoracji w Jedlni-Kolonii jest coraz bliżej końca. - Modlimy się, żeby centrum było otwarte jeszcze w tym roku - mówi o. Joseph Vadakkel, dyrektor duchowy centrum.

fot. eucharystycznyplomien.pl
fot. eucharystycznyplomien.pl

Budowa Centrum Wieczystej Adoracji rozpoczęła się w 2017 roku - wtedy zostały wykonane pierwsze prace ziemne. W grudniu 2018 roku trwały prace przy kryciu dachów budynków blachą miedzianą. Wstawione zostały też wszystkie okna. Wewnątrz zakończono ocieplanie stropu domu zakonnego.

Patronem centrum będzie św. Jan Paweł II.

- Wyjątkowością tego centrum jest, że ma ono patrona - św. Jana Pawła II. Pomocne będą jego duchowość i nauczanie. Motyw z Księgi Ezechiela o wodzie wypływającej ze świątyni i uleczaniu oraz z Ewangelii wg św. Jana słowa Jezusa "To ja jestem chlebem życia. Dlatego ten, kto przychodzi do mnie, nie będzie już głodny. I ten, kto we mnie wierzy, nie będzie już nigdy odczuwał pragnienia". To jest właśnie biblijne nauczanie św. Jana Pawła II i istota tego centrum - mówi o. Joseph Vadakkel.

Centrum Wieczystej Adoracji, jak sama nazwa wskazuje, będzie otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

- Wszystko po to, aby być blisko Jezusa. Nie mamy w diecezji adoracji wieczystej. Potrzebujemy duchowego źródła o każdej porze. Wiele osób, dowiedziawszy się, że będzie możliwość na adorację o 21, 22 czy 23, to stwierdziło, że wreszcie będą mieli gdzie pojechać na modlitwę. Drugi wymiar, to miejsce świadectwa, że Bóg jest żywy i prawdziwy i wyrażamy to przez nieustanną adorację - tłumaczy ks. Sławomir Płusa, prezes fundacji "Eucharystyczny Płomień" i przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

Wciąż można wesprzeć budowę Centrum Wieczystej Adoracji w Jedlni-Kolonii - materialnie i duchowo.

- Chcę, żeby ludzie modlili się za powodzenie Centrum Wieczystej Adoracji, bo to nie tylko budowa, ale to wielkie centrum ewangelizacyjne, które dotknie wielu ludzi na całym świecie. Kiedyś miałem wizję, że płomień z Polski obiegnie cały świat. Oczywiście można również wesprzeć finansowo na konto Fundacji "Eucharystyczny Płomień" - zachęca o. Vadakkel.

Centrum Wieczystej Adoracji może być otworzone jeszcze w tym roku.

- Modlimy się, żeby centrum było otwarte jeszcze w tym roku. Nie mamy jeszcze ustalonej daty. Myślę, że w czerwcu lub lipcu będziemy więdzieć więcej - mówi. o. Vadakkel.

Fundacja "Eucharystyczny Płomień" została powołana pod koniec 2015 r. w celu gromadzenia pieniędzy na budowę pierwszego w Polsce Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu na terenie parafii w Jedlni-Kolonii. Wsparcie finansowe można przekazywać na konto: 69 9141 0005 0011 7038 2000 0010.

Dzieło uzyskało akceptację biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4