Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 18°C 12°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 10°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy!

Diecezja Radomska

Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy!

16 kwiecień 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

- Można być uczniem, a jednocześnie misjonarzem, aby przez swoją wiarę zachęcić drugiego człowieka, by powiedział: "Amen. Wierzę." I aby to wybrzmiało jako radosne Alleluja! - powiedział do wiernych Biskup Radomski Henryk Tomasik podczas Mszy świętej w Niedzielę Wielkanocną.

Dziś największe święto w całym roku liturgicznym - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Radość ze zwycięstwa Jezusa nad śmiercią panuje już od odprawianej w Wielką Sobotę wieczorem Wigilii Paschalnej. Jej ostatnim punktem jest procesja rezurekcyjna i uroczysta Msza św. podczas której wierni dziękują Chrystusowi za mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

W procesji rezurekcyjnej w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny udział wzięli radomianie, kapłani, przedstawiciele radomskich kół i stowarzyszeń. Dzwony oznajmiły zmartwychwstanie, a wierni na czele ze sprawującym Mszę św. Biskupem Radomskim Henrykiem Tomasikiem przeszli w procesji rezurekcyjnej. Jednak to nie dzwony, nie dziewczynki sypiące kwiaty, nie służba liturgiczna była najważniejsza. Najważniejszy był Jezus w Najświętszym Sakramencie, za którym podążał rozradowany tłum. Ze śpiewem na ustach i radością w sercu uczestnicy procesji szli wpatrzeni w Zbawiciela.

Po uroczystym wejściu do kościoła odśpiewana została wielkanocna sekwencja "Niech w święto radosne":

  

Homilię wygłosił bp Henryk Tomasik. - Chrześcijaństwo jest religią życia, nadziei, zmartwychwstania - przypomniał wiernym Biskup Radomski:

Biskup podkreślił również, że prawdziwy chrześcijanin jest uczniem, a za razem misjonarzem Chrystusa:

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na uwielbienie śpiewany jest hymn "Te deum", który zwykle wybrzmiewa w momentach wyjątkowych i uroczystych:

Na zakończenie uroczystej Mszy św. Biskup Radomski Henryk Tomasik podziękował za zaangażowanie w przygotowanie obchodów Triduum Paschalnego oraz złożył świąteczne życzenia wszystkim wiernym:

 W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po spełnieniu warunków (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego) uzyskać można odpust zupełny. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, w którym dalej radujemy się zmartwychwstaniem Chrystusa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA