Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Co łączy Pola Nadziei i Niedzielę Palmową?

Diecezja Radomska

Co łączy Pola Nadziei i Niedzielę Palmową?

12 kwiecień 2019 / Tekst

W Niedzielę Palmową w parafiach diecezji radomskiej zostanie przeprowadzona akcja "Pola Nadziei", której celem jest pozyskanie funduszy, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych. Organizatorem jest Caritas Diecezji Radomskiej. W tym roku wolontariusze rozprowadzą 12 tys. żonkili. W ubiegłym roku zebrano ok. 30 tys. złotych.

"Pola Nadziei" to coroczna akcja charytatywno-edukacyjna. Jednym z jej głównych celów jest propagowanie opieki paliatywnej oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w tej dziedzinie. Istotne jest również dążenie do łamania stereotypów. - Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kweście na rzecz chorych na raka. – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Ks. Kowalski przypomina, że symbolem akcji jest żonkil. W listopadzie cebulki tych żółtych kwiatów posadzono m.in. przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu, która znajduje się w sąsiedztwie Radomskiego Centrum Onkologicznego. Gdy zakwitną – zostanie przeprowadzona kwesta.

– Chcemy, by w naszej diecezji akcja ta połączyła ludzi młodych i aktywnych z chorymi na ciężkie choroby. Żonkile zostały posadzone przez wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas; gdy zakwitną chcemy przeprowadzić kwesty. Podczas kwesty za datek do puszki, ofiarodawcy otrzymają kwiat żonkila lub jego symbol – mówi ks. Robert Kowalski:

Dzięki zebranym funduszom będzie można wesprzeć osoby chore na nieuleczalne choroby, jak również zakupić specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny; będzie dostępny w wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego prowadzonych przez Caritas na terenie diecezji. W tym roku wolontariusze rozprowadzą 12 tys. żonkili. W ubiegłym roku zebrano ok. 30 tys. złotych. Iwona Stępniewska z radomskiej Caritas:

Tak więc, kulminacja akcji "Pól Nadziei" odbędzie się w parafiach w Niedzielę Palmową. Caritas chce, aby ten dzień stał się aktem solidarności z chorymi. Jest to również dzień ogólnopolskiego finału akcji. Kwesty przeprowadzone zostaną przez wolontariuszy i opiekunów ze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas. Patronat nad akcją objął Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4