Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Czas Wielkiego Postu czasem przemiany

Diecezja Radomska

Czas Wielkiego Postu czasem przemiany

13 luty 2018 / Tekst

- Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany, udoskonalenia naszego życia, refleksji nad tym, jakimi jesteśmy ludźmi. - przypomina ks. bp Henryk Tomasik. Dziś rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu.

Czas Wielkiego Postu czasem przemiany
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Okres Wielkiego Postu rozpoczyna Środa Popielcowa. W tym dniu kapłan posypuje głowy wiernych popiołem wypowiadając słowa "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" lub "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Posypanie głów popiołem jest wezwaniem do pokuty i nawrócenia.

- Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany. - przypomina ks.bp Henryk Tomasik:

W czasie Wielkiego Postu rozważamy Boże Miłosierdzie oraz cierpienie Chrystusa poprzez uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Pomocne w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są modlitwa, post i jałmużna. - Modlitwa to przeżywanie bliskości Pana Boga. Post to rezygnacja z jakiegoś dobra, w imię wyższego dobra. Jałmużna natomiast jest znakiem naszej umiejętności dostrzegania innych, którzy przeżywają trudniejszą sytuację. - wyjaśnia biskup Tomasik:

Czas Wielkiego Postu to czas szczególnego zmagania - czas, w którym sprawdzamy moc swojegu ducha. - przypomniał podczas Mszy św. w radomskiej katedrze ks. Sławormir Ziółek:

Dla wiernych Środa Popielcowa to jeden z ważniejszych dni w roku liturgicznym. Jak deklarują - chcą podjąć duchową przemianę:

Okres Wielkiego Postu potrwa do liturgii Wielkiego Czwartku, czyli w tym roku do 29 marca. Wtedy rozpoczyna się Triduum Paschalne, które bezpośrednio przygotowuje do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4