Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Czas zawierzenia Matce Bożej Ostrobramskiej

Diecezja Radomska

Czas zawierzenia Matce Bożej Ostrobramskiej

09 listopad 2015 / Tekst
W sanktuarium ostrobramskim w Skarżysku - Kamiennej trwają Dni Opieki. Związane są z odpustem parafialnym, czyli przypadającym 16 listopada świętem Matki Bożej Miłosierdzia.

- Chodzi o to, abyśmy uczyli się od Matki Bożej otwarcia na drugiego człowieka, życzliwości i temu właśnie służą te dni nowenny, świętowania. Ponieważ jesteśmy niemal w przededniu Roku Miłosierdzia, tegoroczne rozważania są na temat uczynków milosierdzia co do ciała i co do duszy. Za tydzień podczas Mszy Św. odpustowej zostaną uroczyście wprowadzone relikwie apostołów Miłosierdzia: św. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Chcemy również w tych dniach w sposób szczególny przybliżyć się do Matki Bożej, podziękować Panu Bogu za dar Matki Bożej jako patronki - mówi o tym szczególnym czasie kustosz sanktuarium ks. Jerzy Karbownik. W tym roku jedną z głównych intencji są też Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Dni Opieki rozpoczęły się w sobotę 7 listopada i potrwają aż do niedzieli 22 listopada. Codziennie przez obrazem ostrobramskim modlą się przedstawiciele kolejnych grup zawodowych i społecznych. Dziś sprawowana była Msza Św. w intencji mediów. W najbliższy czwartek ulicami miasta przejdzie Procesja Zawierzenia. Przewodniczył jej będzie biskup kielecki Jan Piotrowski. Procesja wyruszy o godz. 17. Kulminacją będzie Święto Matki Bożej Ostrobramskiej za tydzień w poniedziałek. Centralnej Mszy Św. o godz. 18 przewodniczył będzie ks. bp Henryk Tomasik. W piątek 20 listopada o godz. 19 odbędzie się natomiast Apel Młodych - KANA. Szczególnie zaproszeni są kandydaci do bierzmowania. Dni Opieki zakończą się w niedzielę 22 listopada. Podczas Mszy Św. o godz. 18 będzie miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie w diecezji radomskiej. Po raz pierwszy w historii diecezji będzie konsekrowana wdowa. Szczegółowy program Dni Opieki można znaleźć na www.ostrobramska.pl.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4