Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 lutego - katedry świętego Piotra, Apostoła
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Czasem życie zależy od jednego procenta!

Diecezja Radomska

Czasem życie zależy od jednego procenta!

06 luty 2019 / Tekst

Caritas Diecezji Radomskiej zwraca się do podatników o wsparcie instytucji jednym procentem z rozliczenia podatkowego. W ubiegłym roku "jeden procent" na rzecz radomskiej Caritas przekazało ponad osiem tysięcy podatników przekazując łącznie ponad 600 tysięcy złotych. 

Czasem życie zależy od jednego procenta!
fot. Jakub Szczechowski / Radio Plus Radom

Zbiórka podobnie jak w ubiegłym roku przebiega pod hasłem "Czasami życie zależy od jednego procenta". - Bywa tak, że żyją wśród nas osoby, które bez naszej wspólnej pomocy by sobie nie radziły. Często potrzebne są stałe, systematyczne środki. Mamy wśród naszych podopiecznych takie osoby, które czerpiąc z jednego procenta mogą żyć - mówi ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. W ubiegłym roku dzięki pieniądzom zebranym za 2017 rok indywidualne wsparcie dotarło do 29 osób: 10 dzieci i 19 osób dorosłych. Swój jeden procent podatku na rzecz radomskiej Caritas zdecydowało się wówczas przekazać ponad osiem tysięcy osób, co dało łączną kwotę: 606 686 zł 85 gr. 

Środki pozyskane w ramach jednego procenta przeznaczane są również na codzienną działalność Caritas. Dzięki ofiarności podatników udało się doposażyć wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Do wypożyczalni dokupionych zostało kolejnych 35 łóżek elektrycznych, cztery koncentraty tlenu, dwa ssaki do czterech wypożyczalni w Radomiu, Drzewicy, Starachowicach i Kozienicach. 

Podobne plany Caritas ma na ten rok. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie kosztów leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. leczenie, dożywianie, edukację i wypoczynek dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym i znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. 

 - W Radomiu coraz częściej mówi się o naszych wysokiej jakości łóżkach, które można złożyć i wygodnie przetransportować. To jest ogromna pomoc nie tylko osobom chorym, ale również ich rodzinom - podkreśla ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Dyrekcji Radomskiej:

 

W tym roku zmienia się sposób rozliczania podatku za 2018 rok. Osoby, które rozliczać się będą drogą elektroniczną i nie chcą zmieniać podmiotu, któremu przekażą swój jeden procent, niczego nie muszą robić - wystarczy kliknąć na platformie e-deklaracje i potwierdzić. Ci, którzy rozliczają się w formie tradycyjnej, albo chcą wprowadzić zmianę w zeznaniu lub po prostu potrzebują pomocy mogą liczyć na pomoc Caritas. Tradycyjnie pomoc uzyskać można w Kurii Diecezji Radomskiej oraz w siedzibie Caritas przy ul. Kościelnej w Radomiu:

 

Dane do przekazania Caritas Diecezji Radomskiej jednego procenta: OPP Caritas Diecezji Radomskiej, KRS 0000222377. Pamiętajmy, "Czasem życie zależy od 1%". 

W środę, 6 lutego do radomskiej Caritas dotarła kolejna dostawa łóżek zakupionych dzięki jednemu procentowi. 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4