Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Cząstka Panamy w polskich domach

Diecezja Radomska

Cząstka Panamy w polskich domach

15 listopad 2018 / Tekst

Dochód ze sprzedaży kawy z Panamy wspiera wyjazd polskiej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku. W diecezji radomskiej rozprowadzono już pół tony Arabiki.

Koordynatorem projektu "Kawa z Panamy" jest Aleksandra Błach z Fundacji "Młodzi Radom". - Znaleźliśmy rodzinę, która od ponad 100 lat na zboczu wulkanu na wysokości prawie 1700 m ma plantację kawy. Podpisaliśmy umowę i sprowadziliśmy kawę do Polski, a pieniądze z jej sprzedaży przeznaczamy na wyjazd do Panamy. W diecezji chcemy rozprowadzić docelowo 2 tony bardzo dobrej kawy Arabika. Dotychczas udało się nam sprzedać 500 kilogramów - mówił Aleksandra Błach:

Kawa była ostatnia rozprowadzana wśród księży podczas zakończonych Dni Duszpasterskich w Radomiu. - Chcę wspomóc piękne dzieło, jakim są Światowe Dnia Młodzieży. Wyjazd do Panamy to drogie przedsięwzięcie. Kupując kawę wspieram to dzieło. Niech młodzież doświadczy tam pięknych i duchowych wrażeń - powiedział ks. Konrad Wójcik:

Ostatnie tygodnie do rozpoczęcia ŚDM w Panamie odlicza bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. - To już niedługo. Robimy swoje i przygotowujemy się do tego wydarzenia. Będzie to piękne doświadczenie Kościoła, który ma tylu fajnych młodych ludzi. Oni nie tylko cieszą się ze swojej młodości, ale przede wszystkim doświadczają wiary. I to jest niesamowite. Kiedyś nie byłem w stanie wyobrazić sobie owoców Krakowa, tak samo nie wyobrażam ich w przypadku Panamy. One na pewno będą - powiedział biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, który był gościem Radia Plus Radom:

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w styczniu 2019 roku. Młodzież z diecezji radomskiej będzie przebywać w diecezji Chitré. W sumie na spotkanie z papieżem Franciszkiem wybiera się ponad 80 osób, w tym pięciu księży. Podczas ich pobytu w diecezji Chitré będzie z nimi bp Piotr Turzyński. Bp Henryk Tomasik dołączy do nich w stolicy kraju - Panamie.

Młodzież z diecezji radomskiej od wielu miesięcy angażuje się w zbiórkę pieniędzy na wyjazd, wspiera ją też fundacja Młodzi Radom. W czasie sierpniowej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę młodzi promowali ŚDM i zbierali fundusze, sprzedając lemoniadę.

Kawę można kupić w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu. Należy zgłosić się do ks. Mariusza Wilka. Wszelkich informacji udziela A. Błach - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4