Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Człowiek potrzebuje pokarmu miłości

Diecezja Radomska

Człowiek potrzebuje pokarmu miłości

08 czerwiec 2019 / Tekst

Rozpoczął się VII Tydzień Ewangelizacyjny. W radomskiej katedrze spotkali się członkowie wspólnot i grup charyzmatycznych.

Człowiek potrzebuje pokarmu miłości
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

- Bez Ducha Świętego nie ma Koscioła - mówił ks. Sławomir Płusa, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji radomskiej rozpoczynając VII Tydzień Ewangelizacyjny. W tym roku upływa on pod hasłem "W mocy Ducha Świętego".

Rozpoczynając spotkanie ks. Płusa wzywał obecności Ducha Świętego: - Duchu Święty, to Ty jesteś duszą Kościoła. Prosimy Cię, przyjdź do nas, poprowadź ten wieczór, przygotuj nas na przyjęcie Twoich darów, zwłaszcza żywej obecności Chrystusa i odnów nas, żebyśmy mogli być jedno:

- Można robić ewangelizację według ludzkich kanonów i pomysłów i one są potrzebne. Ale, jeśli w tym nie ma otwarcia na Ducha Świętego, na Jego moc, to jest to tylko na chwilę, bo to Duch Święty zmienia serce człowieka. Nowa ewangelizacja polega na tym, że stawiamy na Ducha Świętego. Trzeba Go zaprosić, uświadomić sobie, że istnieje Duch Święty, że Pan Jezus daje Go nieustannie. Bez Ducha Świętego nie ma wiary, nie ma nadziei i nie ma miłości. Bez Ducha Świętego nie ma Kościoła - mówi.

- Dzisiaj wielkim problemem jest samotność, brak relacji, powierzchowność, konsumpcja, doznawanie różnych wrażeń. Na dłuższą metę człowiek nie może tak żyć. Więc masowo pojawiają się depresje, nerwice, stany lękowe, wzrasta liczba samobójstw. To świadczy o tym, że ludzkie serce potrzebuje prawdziwego pokarmu miłości i głębokich relacji. Sprawcą tego jest Duch Święty. Zaproszenie Ducha Świętego jest pierwszym najważniejszym krokiem. To leży bardzo na sercu papieżowi Franciszkowi, który mówi, że każdy chrześcijanin powinien przeżyć chrzest w Duchu Świętym, czyli takie odnowienie sakramentów inicjacji chrześcijańskiej żeby w tym było życie. Wielu chrześcijan nie zna Ducha Świętego, dlatego Sobór Watykański II wprowadził w nowy etap - poznania, otwarcia się na Jego działanie i świadomość, że jeśli mamy dotrzeć z Ewangelią do ludzi XXI wieku, możemy to zrobić tylko w ścisłej współpracy z Duchem Świętym - dodaje ks. Płusa.

W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli i wysłuchali filmowego świadectwa Jamesa Patricka Caviezela, który w "Pasji" Mela Gibsona zagrał Pana Jezusa.

Cykl imprez związanych z Tygodniem Ewangelizacyjnym rozpoczęła wigilia Zesłania Ducha Świętego. O 22.30 Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Program na kolejne dni:

10 czerwca

15.00-18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu przed kościołem garnizonowym (plac Konstytucji 3 Maja), 17.00 - Msza św. w kościele pw. św. Józefa (ul. Młodzianowska 124), 18.45 - Uwielbienie - plac przed kościołem garnizonowym (wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Effatha").

11 czerwca

15.00-18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu przed kościołem garnizonowym, 18.00 - "Jak zbudować dom na skale? " - Monika i Marcin Gomułka, autorzy bloga "Początek wieczności", SCM Arka, ul. Chrobrego 7/9, Radom, 18.45 - Uwielbienie na placu przed kościołem garnizonowym.

12 czerwca

15.00-18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu przed kościołem garnizonowym, 18.45 - Uwielbienie na placu przed kościołem garnizonowym (Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Magnificat").

13 czerwca

15.00-18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu przed kościołem garnizonowym, 18.45 - Uwielbienie - plac przed kościołem garnizonowym (wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Benedictus").

14 czerwca

15.00-18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu przed kościołem garnizonowym, 17.00 - Kurs ewangelizacyjny "Nowe Życie" poprowadzi Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra - ośrodek „Kazimierzówka” (ul. Główna 16), 18.30 - Film "Przypływ wiary" (kino "Helios"), 18.45 - Uwielbienie na placu przed kościołem garnizonowym.

15 czerwca - 7 godzin dla Pana

13.00-18.00 - Uwielbienie na placu przed kościołem garnizonowym, 18.00 - Msza św. w kościele garnizonowym, 18.30 - Uwielbienie na placu przed kościołem garnizonowym.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4