Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Czy radomianie przestrzegają postu?

Diecezja Radomska

Czy radomianie przestrzegają postu?

01 marzec 2017 / Tekst

Dziś Środa Popielcowa. Pierwszy dzień Wielkiego Postu. Sprawdziliśmy, czy radomianie przestrzegają postu i jak wygląda sytuacja w lokalach gastronomicznych.

W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a między 18. i 60. rokiem życia post ścisły. Oznacza to, że w ciągu dnia ograniczamy się do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Zapytaliśmy radomian, czy przestrzegają dzisiejszego postu:

 

W dobie coraz bardziej przyśpieszającego tempa życia, coraz więcej osób decyduje się na kupowanie gotowego jedzenia. Niektóre lokale gastronomiczne świeciły dzisiaj pustkami, inne mają w swojej ofercie również postne potrawy. Wzrost liczby klientów zanotowały natomiast sklepy rybne. Niewielki, bo jak twierdzi właściciel jednego z lokali, na poziomie 10%, ale w czasie nagrywania naszego materiału cały czas dochodzili nowi chętni.

 

Środa Popielcowa to w kalendarzu katolickim pierwszy dzień Wielkiego Postu. W kościołach w każdy piątek odprawiana jest droga krzyżowa, a w niedzielę gorzkie żale. To również czas wyrzeczeń. Radomianie zdecydowali się na różne formy postanowień wielkopostnych. Jedni zapowiadają walkę z nałogami, inni regularną modlitwę, a są również tacy, którzy zamierzają lepiej zadbać o swoje zdrowie poprzez wyrzeczenie się niektórych potraw.

O tym jak dobrze przeżyć okres WIelkiego Postu pisaliśmy tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4