Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Daj duchowy dom bezdomnemu

Diecezja Radomska

Daj duchowy dom bezdomnemu

12 grudzień 2017 / Tekst

Często potrzebują czasu, by dojrzeć do decyzji o zmianie dotychczasowego życia. Może w tym pomóc duchowa adopcja. Mowa o osobach bezdomnych, które dzięki odmawianej w ich intencji dziesiątce różańca mogą otrzymać duchowe wsparcie.

Daj duchowy dom bezdomnemu
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

"Ci ludzie są bardzo biedni. Ich największym problemem jest brak wiary w Boga, siebie i ludzi. Łatwo jest dać im coś do jedzenia i ubrania, ale to często nic nie zmienia. Oni potrzebują przemiany umysłu i serca, aby odpalić na nowo do życia. Zakładamy modlitewne margaretki dla księży. Adoptujmy w ten sposób także bezdomnych. Nie ma większej siły niż modlitwa." - czytamy na facebookowej stronie Przyjaciół Bezdomnych. To inicjatywa, której pomysłodawcy zachęcają do modlitwy za osoby bezdomne. - Kontaktujemy się z osobami, które wyrażają chęć duchowej adopcji. Taka osoba zobowiązuje się raz w tygodniu za danego bezdomnego odmówić dziesiątkę Różańca. Takie siedem osób tworzy grupę, która omadla bezdomnego. - wyjaśnia Marta Pawelczyk z sekcji modlitewnej:

W Polsce żyje ponad 33 tysiące osób bezdomnych. Nie brakuje ich również w diecezji radomskiej. Grupa Przyjaciele Bezdomnych działa na trzech płaszczyznach. Najważniejszą sekcją jest sekcja modlitewna. Działa również sekcja logistyczna, która jest wolontariatem w praktyce. Do jej zadań należy nie tylko szukanie bezdomnych na terenie Radomia, a także całego kraju. Członkowie sekcji logistycznej spotykają się z bezdomnymi, spędzają z nimi czas, zachęcają do wspólnej modlitwy. Zadaniem trzeciej sekcji - sekcji promocyjnej - jest, jak sama nazwa wskazuje, promocja działań Przyjaciół Bezdomnych. - Każda z tych sekcji czeka na wolontariuszy. - zachęca ks. Daniel Glibowski z parafii św. Brata Alberta w Radomiu:

Zaczęło się od wyznania Izabeli Kaczor podczas wieczoru świadectw w parafii św. Brata Alberta. Iza opowiedziała o swoich spotkaniach z człowiekiem bezdomnym. - Patrząc z perspektywy czasu, zobaczyłam jak dojrzała moja wiara do tego, żebym teraz mogła się tym dzielić. Stąd ta inicjatywa:

Do duchowej adopcji osób bezdomnych przyłączyć się może każdy. Wystarczy raz w tygodniu odmówić dziesiątkę różańca w intencji człowieka, którego imię organizatorzy prześlą w chwili zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wystarczy napisać: Pragnę wziąć udział w Akcji Zaadoptuj Bezdomnego.Również pod tym adresem zbierane są informacje dotyczące bezdomnych. "Możesz także wysłać do nas imię bezdomnego, którego znasz oraz miasto, w którym przebywa. My znajdziemy mu siedmiu przyjaciół, którzy stworzą mu duchowy dom." - zachęcają organizatorzy.

                                        

O historii bezdomnego pana Wiesława, który na początku bał się spotkań, a teraz pozdrawia "dziewuchy", sile modlitwy, która ma wpływ nie tylko na bezdomnych, ale również na omadlających, a także technicznych szczegółach dotyczących rosnącej w siłę grupy Przyjaciele Bezdomnych w rozmowie z Weroniką Chochoł opowiedzieli ks. Daniel Glibowski, Izabela Kaczor i Marta Pawelczyk:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4