Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Daj Jałmużnę Wielkopostną

Diecezja Radomska

Daj Jałmużnę Wielkopostną

13 marzec 2018 / Tekst

Trwa prowadzona przez Caritas Polska coroczna akcja Jałmużna Wielkopostna.

Skarbonki miłosierdzia

Jałmużna Wielkopostna to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, szczególnie dzieci, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi.

Akcja prowadzona jest już od dwudziestu trzech lat w całej Polsce. W tym roku do parafii na terenie całego kraju trafiło ponad sześćset tysięcy skarbonek miłosierdzia. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez Caritas parafialne i diecezjalne. - Warto sobie odmówić czegoś, co sprawia nam krótkotrwałą przyjemność i przeznaczyć te drobne środki na dzieła, które mogą wspomóc innych. - zachęca ks. Marcin Iżycki - dyrektor Caritas Polska:

Dyrektor Caritas Polska odwiedził Radom i zapoznał się z działaniami podejmowanymi przez Caritas Diecezji Radomskiej:

Papierowe skarbonki można odebrać w Caritas diecezjalnych, parafialnych, od katechetów oraz od opiekunów Szkolnych Kół Caritas.

Wielkopostny jeden procent

Jako jałmużnę wielkopostną traktować można również przekazanie 1% Caritas Polska. Zebrane w ten sposób pieniądze umożliwią zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób chorych, korzystających z wypożyczalni znajdujących się na terenie całej Polski:

Chcemy pomagać?

Podczas wizyty w Radomiu ks. Marcin Iżycki przedstawił cele, które obecnie stawia przed sobą Caritas Polska. To przede wszystkim pomoc rodzinom w Syrii w ramach programu Rodzina Rodzinie. Jest on skierowany do rodzin, które wpłacają pieniądze na rzecz rodzin w Syrii. Jedni robią to stale, inni jednorazowo. Prowadzone są również projekty w Argentynie, Wenezueli oraz w krajach Afryki i Azji. Jednak większość działań skierowana jest na pomoc Polakom. - Ludziom trzeba przypominać o tym, że warto pomagać. - zaznacza dyrektor Caritas Polska:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4