Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dekada ośrodka Emaus w Turnie

Diecezja Radomska

Dekada ośrodka Emaus w Turnie

27 czerwiec 2017 / Tekst

Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny ''Emaus" Diecezji Radomskiej w Turnie świętuje 10 lat istnienia. Jest to szczególne miejsce, gdzie rozwija się kult św. Jana Pawła II. W swój udział w niedzielnych obchodach zapowiedział abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Sebastian Klochowicz
Sebastian Klochowicz

Sercem ośrodka w Turnie jest kaplica Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II, pierwsza w Polsce, która powstała po beatyfikacji papieża-Polaka. 2 lipca z udziałem abp. Stanisława Budzika i bp. Henryka Tomasika, odbędą się tam uroczystości dziękczyniene z okazji 10. rocznicy powstania ośrodka. - Będziemy wspominać abp. Zygmunta Zimowskiego, który zdecydował o wybudowaniu diecezjalnego ośrodka. Z naszej oferty dotychczas skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób - mówi Sebastian Klochowicz z ośrodka Emaus w Turnie. Początek uroczystości o godzinie 11.00.

Dodaje, że funkcjonowanie ośrodka wpisuje się w zadania duszpasterskie diecezji radomskiej, nie tylko na polu przekazywania wartości religijnych i wychowawczych, ale również w służbie ludziom młodym, osobom niepełnosprawnym, grupom duszpasterskim oraz ruchom katolickim.

Z Sebastianem Klochowiczem rozmawiał Radosław Mizera:

Od początku ośrodkowi towarzyszyła idea, aby był "żywym pomnikiem" pontyfikatu Jana Pawła II. Główny budynek nosi imię błogosławionego papieża. Widnieją na nim słowa: "Zawsze Was szukałem! Teraz przyszliście do mnie". W ośrodku są relikwie krwi Ojca Świętego i s. Faustyny Kowalskiej.

Diecezjalny Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny "Emaus" w Turnie powstał w 2007 roku. Była to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w diecezji radomskiej, po wybudowaniu ośrodka akademickiego w Radomiu. „Emaus” jest doskonałym miejscem do organizowania rekolekcji, dni skupienia, ale również weekendów, szkoleń, konferencji, ognisk, spotkań integracyjnych oraz wypoczynku zorganizowanego dla dzieci i młodzieży. Dyrektorem ośrodka jest ks. Radosław Walerowicz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4