Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dekanat kozienicki w eterze

Diecezja Radomska

Dekanat kozienicki w eterze

14 maj 2019 / Tekst

- Długo czekaliśmy na taki przekaźnik, na wzmocnienie naszego głosu, na słyszalność - mówi ks. Władysław Sarwa, dziekan dekanatu kozienickiego o uruchomieniu Radia Plus Radom na nowej częstotliwości 97,9 MHz. Dzięki temu radio jest dobrze słyszalne na ziemi kozienickiej.

Dekanat kozienicki w eterze
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

 - Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze bliżej centrum diecezji, będziemy słyszeć głos katolicki. Oczekiwania były i są bardzo duże i cieszymy się, że na ziemi kozienickiej mamy już taki nadajnik i mamy żywy głos Radia Plus Radom. 

Dekanat kozienicki obejmuje północno-wschodnią część diecezji radomskiej. Składa się z 9 parafii. W Kozienicach są dwie parafie: Św. Krzyża i Św. Rodziny oraz dodatkowo kościół rektoralny św. Józefa, którym opiekuje się Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. - Na terenie dekanatu jest praktycznie jeden duży zabytek - kościół Św. Krzyża - informuje ks. Sarwa. Dekanat kozienicki skupia ok. 30 tys. wiernych. - Największa jest parafia Św. Krzyża, jedna z większych w diecezji. Ma ok. 4 tys. rodzin. Drugą parafią jest parafia Św. Rodziny - ok. 2,5 tys. rodzin - mówi ks. dziekan. Ok. 30% wiernych uczestniczy w niedzielnej Mszy Św. 

Wierni angażują się w życie Kościoła. Prężnie działa Żywy Różaniec, Apostolat Margaretka ale i Rycerze Kolumba. Wiele osób modli się za dzieci nienarodzone w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ks. Władysław Sarwa dumny jest z corocznego Orszaku Trzech Króli, organizowanego przez obydwie kozienickie parafie. - Zaangażowani są od najmłodszych do najstarszych, od nauczycieli poprzez uczniów, od strażaków poprzez samorząd. Mocno zaangażowani są Rycerze Kolumba - mówi. Tradycją jest też miejska droga krzyżowa, wspólne rekolekcje.

Oczekiwaniem całego dekanatu jest zakończenie procesu beatyfikacyjnego Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. - W całym dekanacie są głoszone homilie na ten temat. Siostry franciszkanki odwiedzają poszczególne parafie - mówi ks. Władysław Sarwa. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4