Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Diecezjalni duszpasterze na rekolekcjach

Diecezja Radomska

Diecezjalni duszpasterze na rekolekcjach

25 październik 2017 / Tekst

Trwają ogólnopolskie rekolekcje diecezjalnych duszpasterzy nauczycieli i wychowawców. Do Turna przyjechali duchowni z całej Polski.

Diecezjalni duszpasterze na rekolekcjach
fot. ks. Zbigniew Niemirski / Gość Niedzielny

Spotkanie nastawione jest nie tylko na słuchanie, ale także na dyskusje i przemyślenia. - Uczestnicy nie tylko słuchają, ale także spotykają się, by dyskutować, wymieniać doświadczenia i wypracowywać wspólne projekty dotyczące naszej pracy. - mówi ks. Wojciech Wojtyła, sekretarz Krajowego Biura ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, duszpasterz nauczycieli i wychowawców diecezji radomskiej, gospodarz rekolekcji.

W spotkaniach uczestniczy krajowy duszpasterz nauczycieli i wychowawców - bp Piotr Turzyński. Biskup przypomina jak ważną rolę odgrywa duszpasterz akademicki. - To trochę inna rola niż bycie katechetą, choć często się zazębia. Podkreślamy misję, jaką ma do spełnienia nauczyciel (mam tu także na myśli katechetów). On jest bardzo ważny w społeczeństwie, bo on w dużej mierze decyduje o kształcie przyszłego pokolenia. W takie środowisko wchodzi duszpasterz. To wymaga taktu, umiejętności spotkania i rozmowy, ale także pewnych umiejętności apologetycznych, nastawionych na obronę wiary czy Kościoła, bo przecież spotykamy także nauczycieli poszukujących czy chłodno nastawionymi do religii. Trzeba być otwartym na wszystkich. No i mamy grono nauczycieli, którzy inspirują się Ewangelią w swojej pracy. Im także trzeba dać duchową strawę, wiedzę, motywację, argumenty i świeżość, by swoją misję podejmowali z radości.

Rekolekcje prowadzi ks. Dariusz Jastrząb, proboszcz koszalińskiej katedry, a wcześniej wieloletni ojciec duchowny i rektor seminarium. Spotkanie potrwa do czwartku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4