Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dla Kamyka po raz trzeci!

Diecezja Radomska

Dla Kamyka po raz trzeci!

07 marzec 2019 / Tekst

W sobotę, 16 marca w hali sportowej PSP w Radomiu rozegrany zostanie trzeci charytatywny turniej piłki halowej "Gramy dla Kamyka". Zebrane podczas imprezy pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację dwudziestoletniego Kamila Wurmańskiego, który po nagłej i niewytłumaczonej medycznie utracie przytomności i niedotlenieniu mózgu walczy o powrót do pełni zdrowia. 

Dla Kamyka po raz trzeci!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Historia "Kamyka" 

Kamil Wurmański ma 20 lat. W lipcu 2015 roku w czasie wyjazdu młodzieżowego miał zatrzymanie krążenia i akcji serca. Do tej pory nie ustalono, jaka była przyczyna tego zdarzenia. Wskutek długiej reanimacji nastąpiło niedotlenienie mózgu. Kamil przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Uniwersyteckim na Prokocimiu w Krakowie, następnie w Klinice Budzik. Od sierpnia 2016 Kamil jest już w domu. Kamil potrafi już bardzo dobrze chodzić - to kolejny etap w rozwoju. Jednak nadal nie ma z nim większego kontaktu. Rehabilitacja trwa cały czas. Kamil na co dzień jest pod opieką Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu, korzysta również prywatnych godzin rehabilitacji z logopedą, fizjoterapeutą. Od czasu do czasu potrzebne są wizyty u specjalistów - lekarzy, neurologów. 

Kamil może brać udział w wakacyjnych turnusach rehabilitacyjnych, których koszt jest bardzo wysoki. 

Przyjaciele na dobre i złe...

Turniej po raz trzeci organizują lektorzy z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 33, której uczniem był Kamil. W tegorocznych rozgrywkach udział weźmie dwanaście drużyn, które w mniejszym lub większym stopniu związanych z Kamilem. Lista drużyn szybko się zapełniła i jest już zamknięta, ale czym byłyby rozgrywki sportowe bez obecności kibiców? Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Kamila, a przy tym posmakować sportowych emocji, do udziału w imprezie zaprasza ks. Karol Warchoł z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu i zapowiada: - Szykują się niespodzianki i ze strony drużyn, i ze strony nagród... a może odwiedzi nas gość specjalny... 

Turniej odbędzie się w sobotę, 16 marca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu. Start o godz. 9.00. Medialnie imprezie patronuje Radio Plus Radom. 

Ogromne potrzeby

Z turniejem związana jest zbiórka prowadzona za pośrednictwem Facebooka, z której dochód przeznaczony zostanie na sfinansowanie wakacyjnego turnusu rehabilitacyjnego. Wesprzeć ją można klikając tutaj.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4