Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dla kogo Viventi Caritate?

Diecezja Radomska

Dla kogo Viventi Caritate?

24 wrzesień 2018 / Tekst

Dla kogo nagroda Viventi Caritate, czyli Żyjącemu Miłością? Okaże się 18 października, w siedemnastą rocznicę śmierci bp Jana Chrapka. Wcześniej, do 10 października kapituła Funduszu im. bp Jana Chrapka czeka na zgłoszenia kandydatów do nagrody.

Dla kogo Viventi Caritate?
foto: MN/Radio Plus Radom

Wyróżnienie przyznawane jest osobom, grupom osób lub instytucjom, które w sposób szczególny wykazują się aktywnością na polu działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej czy wychowawczej. Wyróżnienie honoruje ludzi, szczególnie ze środowisk, których działalność zostawia trwałe ślady. Wzorem takich postaw był właśnie bp Jan Chrapek - tragicznie zmarły w 2001 drugi biskup radomski.

Nazwa nagrody nawiązuje do słów biskupa Chrapka: "Dzielmy się miłością, aby otaczający nas świat ludzi wszelako potrzebujących stał się piękniejszym i bardziej braterskim". - Poprzez tę nagrodę chcemy pamiętać w sposób szczególny bp Jana Chrapka, który tak pieknie zaznaczył się w naszej diecezji aktywnością skierowaną ku drugiemu człowiekowi - mówi wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Damian Drabikowski:

 

Nagroda Viventi Caritate jest wyróżnieniem symbolicznym o znaczeniu prestiżowym. Laureat otrzymuje statuetkę i dyplom. W poprzednich edycjach nagrodą uhonorowani zostali m.in.: ks. infułat Czesław Wala - budowniczy i kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Kałkowie-Gdowie, Jerzy Iwański i siostra Urszula Krajewska - od lat pracujący z dziećmi w radomskich placówkach środowiskowych, Kazimierz Napieraj - emerytowany lekarz, społecznik i opiekun młodzieży i Robert Telus - społecznik z Opoczna, Janina Dłuska - oddana dzieciom radomska społeczniczka i ks. Piotr Sadkiewicz - inicjator m.in. parafialnego klubu dawców krwi i szpiku kostnego.

Zgłoszenie kandydata musi zawierać jego imię i nazwisko oraz adres zgłaszanej osoby lub instytucji, określenie obszaru i kierunków działania, metod i wykorzystywanych środków, określenie wartości, jakim służy działalność kandydata, opis jego znaczących osiągnięć, zasług i postaw oraz ewentualne rekomendacje i wszelkie materiały świadczące o kandydacie. Nagrodą może zostać wyróżniona osoba, grupa osób lub instytucja. W uzasadnionych przypadkach nagroda może zostać przyznana pośmiertnie.

Kandydatury należy zgłaszać na piśmie na adres siedziby Funduszu im. bp Jana Chrapka: ul. Kościelna 5, 26-604 Radom lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wręczenie nagrody odbędzie się 18 października, w 17. rocznicę śmierci jej patrona podczas Mszy Św. w radomskiej katedrze.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4