Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 10 grudnia - Najświętsza Maryja Panna Loretańska
Opady

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  Rain 5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  Pochmurno 2°C 0°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dokąd idziesz, młody człowieku?

Diecezja Radomska

Dokąd idziesz, młody człowieku?

04 grudzień 2018 / Tekst

Jak spędzić czas między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem? Pomysłów jest z pewnością wiele. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza na "Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową".

Dokąd idziesz, młody człowieku?
fot. Radio Plus Radom

To formuła sprawdzona, poparta wieloletnim stażem. - To rekolekcje dla tych, którzy zadają sobie pytania na temat wiary i swojego miejsca w życiu. Są to rekolekcje dla tych osób, które po prostu szukają - wychowawca seminaryjny ks. Paweł Gogacz. Adresaci to młodzież męska, uczęszczająca do szkół średnich, studiująca lub pracująca. - Trzeba na chwilę zatrzymać się, stworzyć sobie kawałek pustyni, stworzyć sobie możliwości, żeby móc usłyszeć te fale, na których nadaje Bóg. A takim podstawowym sposobem to jest trochę odosobnienia, trochę ciszy, wspólnej modlitwy, wołania, próby rozmów z Bogiem i wtedy jakoś głos dociera - mówi ks. Gogacz. Rekolekcje te nie są akcją, nakierowaną tylko na powołanych do kapłaństwa. - Chodzi o to, żeby pomóc osobom, które chcą rozpoznać swoje właściwe miejsce na ziemi - wyjaśnia ks. Paweł Gogacz.

Rekolekcje odbędą się pod hasłem - Quo Vadis? - Wybraliśmy postać św. Piotra. Spróbujemy zobaczyć jak on zbliżał się do Jezusa. Też miał pewne znaki zapytania, wątpliwości, nie zgadzał się z Jezusem, trochę się kłócił i dopiero pod koniec życia dał się poprowadzić tak, jaka była wola Boga - wyjaśnia organizator. 

Program rekolekcji wypełniony będzie spotkaniami, modlitwą, integracją i rekreacją. 

Diakon Rafał Mierzejewski sam brał udział w rekolekcjach, od kilku lat uczestniczy w ich organizacji. - Było to w I klasie liceum. Bardzo dobrze wspominam tamte rekolekcje, które w perspektywie dały mi szansę na zastanowienie się nad swoją drogą powołania, a dziś z perspektywy bycia klerykiem widzę każdego roku jak wiele to daje młodym ludziom, którzy przychodzą na te rekolekcje. Z wieloma uczestnikami do dziś mam kontakt. Często do mnie dzwonią i opowiadają jak im się w życiu układa - opowiada dk. Rafał.

W ubiegłym roku w rekolekcjach uczestniczył Filip Wincewicz, obecnie alumn I roku. - Mogłem poznać sposób życia kleryków. Była to jedyna okazja, kiedy mogłem spojrzeć na nie z bliska. Różne spotkania przeplatały się z chwilami modlitwy. Mieliśmy też spotkania w grupach. Dzięki temu mogłem lepiej zrozumieć, co Bóg chce do mnie powiedzieć.

 

Cztery razy na rekolekcjach był al. Michał Kopiciński z V roku. - Pamiętam te wieczory modlitwy i ten czas, który potrafili mi poświęcić księża i klerycy. Pamiętając, czego doświadczyłem na tych rekolekcjach jako uczestnik, staram się służyć jako kleryk, organizator rekolekcji.

 Alumn V roku Karol Dobrasiewicz nie był nigdy uczestnikiem tych rekolekcji, za to od kilku lat bierze udział w organizacji. - To taki dobry czas, kiedy można zatrzymać się, popatrzeć na swoją relację z Chrystusem. To nie jest wciąganie na siłę do seminarium. Chodzi o zatrzymanie się i zobaczenie jakie jest moje życie, co chcę robić w życiu i co jest dla mnie bardzo ważne. Młodzi ludzie często nie mają odwagi, śmiałości alo kogoś z kim mogliby naprawdę porozmawiać. Wstydzą się nauczycieli czy kapłana na parafii, a tu spotykają nas kleryków czy księży w takich normalnych codziennych warunkach, kiedy razem funkcjonujemy. Ta bariera się zmiejsza. My też mówimy o swoim powołaniu, jak się kształtowało - mówi al. Karol.

Rekolekcje potrwają od 27 do 30 grudnia. Zapisywać się można do 21 grudnia 2018 pod numerami telefonów: (48) 33 09 119 i (48) 33 09 101.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  2°C 0°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA