Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 26 kwietnia - Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dokąd idziesz, młody człowieku?

Diecezja Radomska

Dokąd idziesz, młody człowieku?

04 grudzień 2018 / Tekst

Jak spędzić czas między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem? Pomysłów jest z pewnością wiele. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza na "Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową".

Dokąd idziesz, młody człowieku?
fot. Radio Plus Radom

To formuła sprawdzona, poparta wieloletnim stażem. - To rekolekcje dla tych, którzy zadają sobie pytania na temat wiary i swojego miejsca w życiu. Są to rekolekcje dla tych osób, które po prostu szukają - wychowawca seminaryjny ks. Paweł Gogacz. Adresaci to młodzież męska, uczęszczająca do szkół średnich, studiująca lub pracująca. - Trzeba na chwilę zatrzymać się, stworzyć sobie kawałek pustyni, stworzyć sobie możliwości, żeby móc usłyszeć te fale, na których nadaje Bóg. A takim podstawowym sposobem to jest trochę odosobnienia, trochę ciszy, wspólnej modlitwy, wołania, próby rozmów z Bogiem i wtedy jakoś głos dociera - mówi ks. Gogacz. Rekolekcje te nie są akcją, nakierowaną tylko na powołanych do kapłaństwa. - Chodzi o to, żeby pomóc osobom, które chcą rozpoznać swoje właściwe miejsce na ziemi - wyjaśnia ks. Paweł Gogacz.

Rekolekcje odbędą się pod hasłem - Quo Vadis? - Wybraliśmy postać św. Piotra. Spróbujemy zobaczyć jak on zbliżał się do Jezusa. Też miał pewne znaki zapytania, wątpliwości, nie zgadzał się z Jezusem, trochę się kłócił i dopiero pod koniec życia dał się poprowadzić tak, jaka była wola Boga - wyjaśnia organizator. 

Program rekolekcji wypełniony będzie spotkaniami, modlitwą, integracją i rekreacją. 

Diakon Rafał Mierzejewski sam brał udział w rekolekcjach, od kilku lat uczestniczy w ich organizacji. - Było to w I klasie liceum. Bardzo dobrze wspominam tamte rekolekcje, które w perspektywie dały mi szansę na zastanowienie się nad swoją drogą powołania, a dziś z perspektywy bycia klerykiem widzę każdego roku jak wiele to daje młodym ludziom, którzy przychodzą na te rekolekcje. Z wieloma uczestnikami do dziś mam kontakt. Często do mnie dzwonią i opowiadają jak im się w życiu układa - opowiada dk. Rafał.

W ubiegłym roku w rekolekcjach uczestniczył Filip Wincewicz, obecnie alumn I roku. - Mogłem poznać sposób życia kleryków. Była to jedyna okazja, kiedy mogłem spojrzeć na nie z bliska. Różne spotkania przeplatały się z chwilami modlitwy. Mieliśmy też spotkania w grupach. Dzięki temu mogłem lepiej zrozumieć, co Bóg chce do mnie powiedzieć.

 

Cztery razy na rekolekcjach był al. Michał Kopiciński z V roku. - Pamiętam te wieczory modlitwy i ten czas, który potrafili mi poświęcić księża i klerycy. Pamiętając, czego doświadczyłem na tych rekolekcjach jako uczestnik, staram się służyć jako kleryk, organizator rekolekcji.

 Alumn V roku Karol Dobrasiewicz nie był nigdy uczestnikiem tych rekolekcji, za to od kilku lat bierze udział w organizacji. - To taki dobry czas, kiedy można zatrzymać się, popatrzeć na swoją relację z Chrystusem. To nie jest wciąganie na siłę do seminarium. Chodzi o zatrzymanie się i zobaczenie jakie jest moje życie, co chcę robić w życiu i co jest dla mnie bardzo ważne. Młodzi ludzie często nie mają odwagi, śmiałości alo kogoś z kim mogliby naprawdę porozmawiać. Wstydzą się nauczycieli czy kapłana na parafii, a tu spotykają nas kleryków czy księży w takich normalnych codziennych warunkach, kiedy razem funkcjonujemy. Ta bariera się zmiejsza. My też mówimy o swoim powołaniu, jak się kształtowało - mówi al. Karol.

Rekolekcje potrwają od 27 do 30 grudnia. Zapisywać się można do 21 grudnia 2018 pod numerami telefonów: (48) 33 09 119 i (48) 33 09 101.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4