Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/„Duch Święty i Prorocy” - finał Konkursu Wiedzy Religijnej

Diecezja Radomska

„Duch Święty i Prorocy” - finał Konkursu Wiedzy Religijnej

07 maj 2019 / Tekst

Anna Jóźwiak - uczennica trzeciej klasy Katolickiego Gimnazjum im. św. Filipa Neri w Radomiu została laureatką tegorocznej edycji diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz trzeciej klasy gimnazjum. W tym roku uczestnicy zmagali się z tematem: "Duch Święty i Prorocy".

„Duch Święty i Prorocy” - finał Konkursu Wiedzy Religijnej
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Konkurs tradycyjnie odbył się dwuetapowo. W etapie szkolnym udział wzięło około 1200 uczestników, którzy musieli odpowiedzieć na czterdzieści pytań testowych. Pozwoliły one wyłonić najlepszych uczestników, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału - było to 131 osób. W finale uczestnicy odpowiadali na trzydzieści sześć pytań otwartych. - Pytania nie były łatwe, jednak poziom zaprezentowanej wiedzy świadczy o bardzo dużym przygotowaniu merytorycznym młodzieży, ale również o pasji w zdobywaniu wiedzy z zakresu Pisma Świętego, wiedzy religijnej - mówi ks. Wojciech Wojtyła - koordynator konkursu: 

Najlepszy wynik uzyskała Anna Jóźwiak - uczennica trzeciej klasy Katolickiego Gimnazjum im. św. Filipa Neri w Radomiu. W ubiegłym roku zajęła szóste miejsce. W tym roku postanowiła wykorzystać ostatnią szansę na udział w konkursie. Chciałam sprawdzić się w innej dziedzinie - nie języku polskim, matematyce czy językach obcych - mówi laureatka:

Do finału zakwalifikowały się również Patrycja Kwapisz z Gielniowa i Marysia Wasilewska z Rozwad: 

 - Celem konkursu jest systematyczne pogłębianie wiedzy młodzieży z zakresu wiedzy religijnej i teologicznej, Pisma Świętego czy wiedzy o Kościele. - Mam nadzieję, że wiedza, którą młodzież zdobywa przygotowując się do konkursu pogłębia również ich wiarę - mówi ks. Wojciech Wojtyła: 

Nagrody wręczali ks. Stanisław Łabendowicz - dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Radomskiej, ks. Jarosław Wojtkun - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu i Biskup Radomski Henryk Tomasik. Ks. bp Tomasik wyraża podziw dla uczestników konkursu. - Tematyka o Duchu Świętym jest bardzo trudna i niezwykle ważna - podkreśla: 

W konkursie zwyciężyła Anna Jóźwiak z Radomia, na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Kasprzyk ze Skarżyska-Kamiennej, trzecią nagrodę zdobyła Aleksandra Pęksyk z Lipska. Wyróżnienia otrzymały: Agnieszka Jamka z Ciepielowa, Aleksandra Mosek z Ciepielowa, Julia Stańczyk z Żarnowa, Maria Mordka z Pionek i Julia Bębas z Rzepina.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4