Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Duchowa elektrownia seminarium

Diecezja Radomska

Duchowa elektrownia seminarium

20 styczeń 2019 / Tekst

Radomscy klerycy mają nie lada wsparcie. Modli się za nich regularnie ok. 3 tys. osób, które należą do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Dziś odbyło się spotkanie opłatkowe w tym przyjacielskim gronie.

Duchowa elektrownia seminarium
fot. Radio Plus Radom

Towarzystwo działa już niemal 20 lat.  - Powstało, żeby wspierać duchowo kleryków, którzy przygotowują się do kapłaństwa, aby przede wszystkim modlić się za nich, ofiarować swoje cierpienia, jest też element materialnego wsparcia - mówi moderator ks. Grzegorz Tęcza.

Jakie są motywacje członków towarzystwa?

Jak ważne jest takie wsparcie dla alumnów? Mówią o tym al. Michał Kopciński i al. Karol Dobrasiewicz.

Styczniowe spotkania opłatkowe to już tradycja. W tym roku rozpoczęła je konferencja o modlitwie ojca duchownego w seminarium ks. Grzegorza Lipca. - To spotkanie przyjaciół ma też charakter formacyjny. Chcemy tym ludziom pomóc pogłębiać relację z Panem Bogiem i sobą samym oraz drugim człowiekiem w imię zadanego nam wszystkim przykazania miłości Boga i bliźniego - mówi ks. Lipiec.

Następnie uczestnicy wzięli udział we Mszy Św., której przewodniczył ks. rektor Jarosław Wojtkun. - Jest jeden taki dzień, kiedy klerycy siedzą w ławkach pośród osób, które są naszymi gośćmi. To jest bardzo ważny znak. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia w roku, który możemy nazwać jubileuszowym, ponieważ w listopadzie 1999 roku zostało powołane do istnienia Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Są tu osoby, które były od początku - mówił rektor WSD w Radomiu.

W homilii ks. Jarosław Wojtkun rozważał czytaną dziś Ewangelię o cudzie w Kanie Galilejskiej. - Wczytujmy się w tę lekcję, jaką zostawia nam dzisiejsza Ewangelia i jej główne postaci - Matka Boża z jej radykalizmem i cierpliwością wiary, słudzy weselni z ich hojnością, ich radykalną odpowiedzią i wielkodusznością w przyjmowaniu tego, co Jezus do nich mówił - zachęcił kaznodzieja.

Po liturgii przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i obiad. Prezentem na koniec spotkania był koncert kolędowy w wykonaniu kleryków pod wodzą ks. Andrzeja Zarzyckiego.

Do Towarzystwa Przyjaciół WSD można przystąpić także on line. TU znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4