Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Uczniowie chcą pomagać

Diecezja Radomska

Uczniowie chcą pomagać

29 listopad 2017 / Tekst

Uczniowie szkoły podstawowej nr 33 w Radomiu mają serca i ręce gotowe do pomocy innym. Trzeba im tylko zaproponować określone działania. W placówce przy ul. Kolberga powstało Szkolne Koło Caritas.

Uczniowie chcą pomagać
fot. Radio Plus Radom

Dzieci i młodzież ze szkoły nr 33 pomagają w różnorodny sposób. Uczą się tego już w domu rodzinnym. Pomagają babci, sąsiadce. Uczestniczą także w zbiórkach żywności i wielu innych inicjatywach, w których aktywny jest szkolny wolontariat.

W Szkolne Koło Caritas zaangażowało się ok. 30 osób. Pracę koła będą koordynować: Ewa Majcher i Elżbieta Skierska-Markowicz. - Powstaje Szkolne Koło Caritas, ale w naszej szkole Klub Wolontariatu działa już 6 lat. Mamy za sobą już wiele sukcesów. Byliśmy nawet klubem roku - podkreśla Ewa Majcher.

 - Z całą pewnością będziemy spotykać się systematycznie. Chcemy współpracować bliżej też z parafią. Już uczestniczyliśmy nawet w dwóch akacjach. W tym roku szczególnie pomagamy seniorom - mówi Elżbieta Skierska-Markowicz.

W szkolny wolontariat aktywnie angażują się rodzice. Pani Edyta Rojek wspomaga niemal każdą inicjatywę. Od małego "ducha pomocy" zaszczepia swojej córce Klaudii.

- Bardzo się cieszę, że w moim zespole pracowniczym są nauczyciele, którzy chcą pomagać innym - mówi dyrektor szkoły Andrzej Tomczyk.

W diecezji radomskiej działa już ponad 70 Szkolnych Kół Caritas. Zrzeszają ok. 3 tys. członków. - Idea to uwrażliwienie młodego człowieka na pomoc drugiemu. To są koła, które zajmują się przede wszystkim wolontariatem. Dostrzegają w swoim gronie tych najbiedniejszych - mówi ks. Damian Drabikowski, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej.

Życzymy powodzenia w dobrej sprawie!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4