Na antenie: Sedno sprawy
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dziecina się nam narodziła!

Diecezja Radomska

Dziecina się nam narodziła!

25 grudzień 2018 / Tekst

- Prosimy o to, aby naszą odpowiedzią na Boże objawianie się w Dzieciątku Jezus była prosta, ufna, mądra wiara, która zostanie potwierdzona całym życiem. Aby Chrystus zrodził się w sercu każdego z nas - przez wiarę, łaskę, miłość - i dał zbawienie - mówił Biskup Radomski Henryk Tomasik podczas uroczystej Pasterki w radomskiej katedrze. 

Dziecina się nam narodziła!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie wniesieniem figurki Dzieciątka Jezus do świątyni i położeniem jej w przygotowanym żłóbku. Figurkę niósł ks. Krzysztof Ćwiek - proboszcz katedry. Kościół wypełniony był wiernymi - nie brakowało dzieci, ale również osób starszych. Jedni we Mszy św. udział brali z całą rodziną, inni - w mniejszym gronie, a nawet w samotności. Wszystkich wiernych połączyła jednak chęć powitania Nowonarodzonego. 

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Henryk Tomasik. W swoim słowie przypomniał, że narodzenie Jezusa nie było wydarzeniem, którego nikt się nie spodziewał. Odniósł się do ksiąg Starego Testamentu spisanych setki lat przed narodzeniem Chrystusa, które zawierają ponad trzysta proroctw o Jezusie Chrystusie. - Te zapowiedzi dają Jezusowi Chrystusowi wyjątkowe uwierzytelnienie. Żaden przywódca religijny, żaden inny człowiek nie mógł wykazać się czymś podobnym - ukazał biskup Henryk Tomasik: 

Biskup Tomasik zauważył również, że do tajemnicy przyjścia Chrystusa na świat odwoływali się nie tylko przedwieczni prorocy. Ten wielki cud narodzin był również inspiracją dla współczesnych. Cytował m.in Adama Mickiewicza, papieża Benedykta XVI, ks. Twardowskiego czy Ojca Pio. 

W swoim słowie Biskup Henryk Tomasik podpowiedział również, w jaki sposób każdy z nas powienien odpowiedzieć na Boże objawianie się w Dzieciątku Jezus:

Wyznanie wiary w Boże Narodzenie różni się od odmawianego w inne dni. Na słowa „i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem” powinno się uklęknąć. Tak też się stalo podczas Pasterki.

Uroczysta Pasterka z radomskiej katedry transmitowana była przez Radio Plus Radom w całej Polsce. Biskup Henryk Tomasik pozdrowił łączących się za pośrednictwem naszej stacji w całym kraju. Złożył również życzenia księżom, siostrom zakonnym, dzieciom i młodzieży, osobom chorym, starszym i samotnym. - W tajemnicy Bożego Narodzenia Chrystus zjednoczył się z każdym człowiekiem. Jest przy każdym z nas i pragnie, by każdy z nas był przy nim: 

 Całości homilii ks. bp. Henryka Tomasika wysłuchać można tutaj: 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4