Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 17 stycznia - św. Antoni, opat
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/We wszystkich kościołach msze za Ojczyznę

Diecezja Radomska

We wszystkich kościołach msze za Ojczyznę

09 listopad 2018 / Tekst

W niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości miejskie odbędą się w radomskiej katedrze. 

We wszystkich kościołach msze za Ojczyznę
Radio Plus Radom

Mszy świętej w radomskiej katedrze Opieki NMP o godz. 12.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ksiądz biskup Henryk Tomasik. Transmisję w liturgii przeprowadzi Radio Plus Radom. Po Eucharystii nastapi przemarsz uczestników z katedry na Rynek pod Pomnik Czynu Legionów. W programie: wystawienie warty honorowej, złożenie meldunku dowódcy Garnizonu Radom, odśpiewanie hymnu państwowego, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów oraz wiązanka melodii Orkiestry Wojskowej z Radomia.

Również w wielu wspólnotach parafialnych sprawowane będą Msze święte w intencji Ojczyzny, nie zabraknie koncertów, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Na pamiatkę tego wydarzenia poświęcone będą tablice czy kamienie, posadzone dęby wolności. Zgodnie z prawem liturgicznym, biskup radomski zezwolił duszpasterzom na użycie formularza "za Ojczyznę lub za Miasto" w mszach świętych sprawowanych w najbliższą niedzielę. Sprawdziliśmy jak wybrane radomskie parafie i wspólnoty będą dziękowały za 100 lat niepodległej Polski.

Już w sobotę, 10 listopada Ojcowie Jezuici zapraszają do kościoła Świętej Trójcy o godz. 10.30 do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Po niej zostanie poświęcony głaz upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości przed Resursą Obywatelską.

11 listopada, w parafii św. Józefa na os. Młodzianów o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta za Ojczyznę. Po liturgii parafialny chór „Gloria Dei” zaprasza na wieczór patriotyczny.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego (os. Glinice) zaprasza 11 listopada o godz. 16.00 na koncert z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert organizująŁ chór parafialny i Akcja Katolicka. Po koncercie, młodzi muzycy będą zbierali ofiary na wyjazd z orkiestrą Grandioso w przyszłym roku na konkurs w Kanadzie.

Parafia Chrystusa Króla (os. Gołębiów I) zaprasza w niedzielę o godz. 10.00 do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Po niej na placu kościelnym od strony wschodniej posadzony zostanie Dąb Pamięci - prawnuk dębu “Bartek”. Wieczorem o godz. 17.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny.

W parafii Matki Bożej Bolesnej (Obozisko) z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w sobotę, 10 listopada od godz. 18 do 21 będzie trwało modlitewne czuwanie Kółek Żywego Różańca w intencji Ojczyzny. Modlitwa rozpocznie się Mszą świętą, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Natomiast w niedzielę, 11 listopada o godz. 12 celebrowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny, po Mszy św. złożenie wieńca pod pomnikiem przy kościele i zapalenie zniczy. O godzinie 11.30 w kościele odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu scholi parafialnej.

Parafia św. Stefana (os. Idalin) zaprasza w niedzielę na Mszę św. o godz. 10 w intencji Ojczyzny. Przed liturgią odbędzie się przy krzyżu apel poległych i modlitwa za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Następnie przejście do świątyni i Eucharystia, a po niej koncert patriotyczny w wykonaniu chóru parafialnego z udziałem dzieci i młodzieży – uczestników Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Krótki koncert patriotyczny wykona także schola dziecięca po Mszy św. o godz. 12.

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Borki) zaprasza w sobotę, 10 listopada w wigilię 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Czuwanie rozpocznie Msza święta o godz. 18.00, po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. W niedzielę, 11 listopada na wszystkich Mszach świętych wierni będą dziękować za niepodległość.

W parafii św. Rafała Kalinowskiego (os. Ustronie) 11 listopada o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie się montaż słowno – muzyczny i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Parafia św. Wacława (Stare Miasto) zaprasza 11 listopada o godz. 17.00 do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Tego samego dnia po Mszy św. o godz. 11:30 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zaprezentują pieśni patriotyczne

W parafii Podwyższenia Krzyża św. (Rajec) sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Wieczorem o godz. 18.00 w dolnym kościele odbędzie się wieczornica patriotyczna. Program przygotowują: grupa teatralna i chór parafialny.

Ks. proboszcz Artur Woźniak zaprasza mieszkańców i sympatyków parafii Pętkowice w niedzielę o 12.00 na mszę świętą w intencji Ojczyzny, a o godz. 15.00 do Okołu na nabożeństwo ekumeniczne w intencji Ojczyzny na placu przy Domu Ludowym i na uroczysty wieczór patriotyczny w miejscowej szkole.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4