Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 17 listopada - św. Elżbieta Węgierska
Słonecznie

0°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 17 Lis 2018

  Słonecznie 2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/We wszystkich kościołach msze za Ojczyznę

Diecezja Radomska

We wszystkich kościołach msze za Ojczyznę

09 listopad 2018 / Tekst

W niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości miejskie odbędą się w radomskiej katedrze. 

We wszystkich kościołach msze za Ojczyznę
Radio Plus Radom

Mszy świętej w radomskiej katedrze Opieki NMP o godz. 12.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ksiądz biskup Henryk Tomasik. Transmisję w liturgii przeprowadzi Radio Plus Radom. Po Eucharystii nastapi przemarsz uczestników z katedry na Rynek pod Pomnik Czynu Legionów. W programie: wystawienie warty honorowej, złożenie meldunku dowódcy Garnizonu Radom, odśpiewanie hymnu państwowego, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów oraz wiązanka melodii Orkiestry Wojskowej z Radomia.

Również w wielu wspólnotach parafialnych sprawowane będą Msze święte w intencji Ojczyzny, nie zabraknie koncertów, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Na pamiatkę tego wydarzenia poświęcone będą tablice czy kamienie, posadzone dęby wolności. Zgodnie z prawem liturgicznym, biskup radomski zezwolił duszpasterzom na użycie formularza "za Ojczyznę lub za Miasto" w mszach świętych sprawowanych w najbliższą niedzielę. Sprawdziliśmy jak wybrane radomskie parafie i wspólnoty będą dziękowały za 100 lat niepodległej Polski.

Już w sobotę, 10 listopada Ojcowie Jezuici zapraszają do kościoła Świętej Trójcy o godz. 10.30 do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Po niej zostanie poświęcony głaz upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości przed Resursą Obywatelską.

11 listopada, w parafii św. Józefa na os. Młodzianów o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta za Ojczyznę. Po liturgii parafialny chór „Gloria Dei” zaprasza na wieczór patriotyczny.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego (os. Glinice) zaprasza 11 listopada o godz. 16.00 na koncert z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert organizująŁ chór parafialny i Akcja Katolicka. Po koncercie, młodzi muzycy będą zbierali ofiary na wyjazd z orkiestrą Grandioso w przyszłym roku na konkurs w Kanadzie.

Parafia Chrystusa Króla (os. Gołębiów I) zaprasza w niedzielę o godz. 10.00 do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Po niej na placu kościelnym od strony wschodniej posadzony zostanie Dąb Pamięci - prawnuk dębu “Bartek”. Wieczorem o godz. 17.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny.

W parafii Matki Bożej Bolesnej (Obozisko) z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w sobotę, 10 listopada od godz. 18 do 21 będzie trwało modlitewne czuwanie Kółek Żywego Różańca w intencji Ojczyzny. Modlitwa rozpocznie się Mszą świętą, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Natomiast w niedzielę, 11 listopada o godz. 12 celebrowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny, po Mszy św. złożenie wieńca pod pomnikiem przy kościele i zapalenie zniczy. O godzinie 11.30 w kościele odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu scholi parafialnej.

Parafia św. Stefana (os. Idalin) zaprasza w niedzielę na Mszę św. o godz. 10 w intencji Ojczyzny. Przed liturgią odbędzie się przy krzyżu apel poległych i modlitwa za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Następnie przejście do świątyni i Eucharystia, a po niej koncert patriotyczny w wykonaniu chóru parafialnego z udziałem dzieci i młodzieży – uczestników Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Krótki koncert patriotyczny wykona także schola dziecięca po Mszy św. o godz. 12.

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Borki) zaprasza w sobotę, 10 listopada w wigilię 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Czuwanie rozpocznie Msza święta o godz. 18.00, po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. W niedzielę, 11 listopada na wszystkich Mszach świętych wierni będą dziękować za niepodległość.

W parafii św. Rafała Kalinowskiego (os. Ustronie) 11 listopada o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie się montaż słowno – muzyczny i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Parafia św. Wacława (Stare Miasto) zaprasza 11 listopada o godz. 17.00 do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Tego samego dnia po Mszy św. o godz. 11:30 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zaprezentują pieśni patriotyczne

W parafii Podwyższenia Krzyża św. (Rajec) sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Wieczorem o godz. 18.00 w dolnym kościele odbędzie się wieczornica patriotyczna. Program przygotowują: grupa teatralna i chór parafialny.

Ks. proboszcz Artur Woźniak zaprasza mieszkańców i sympatyków parafii Pętkowice w niedzielę o 12.00 na mszę świętą w intencji Ojczyzny, a o godz. 15.00 do Okołu na nabożeństwo ekumeniczne w intencji Ojczyzny na placu przy Domu Ludowym i na uroczysty wieczór patriotyczny w miejscowej szkole.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 17 Lis 2018

  2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  0°C -7°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA