Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dzieło Biblijne międzynarodowo

Diecezja Radomska

Dzieło Biblijne międzynarodowo

05 październik 2017 / Tekst

Dwie ukraińskie parafie: z Doniecka i Donbasu, chcą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Radomiu.

StockSnap/pixabay.com
StockSnap/pixabay.com

Diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego ks. Jacek Kucharski wyraził radość, że dzieło wciąż się powiększa, nie tylko w diecezji, ale również poza granicami kraju. - Obie katolickie wspólnoty w Donbasie i Doniecku są zainteresowane programem naszego dzieła. Obecnie zapoznają się z formami pracy i myślę, że od listopada dołączą do nas już formalnie. Można powiedzieć, że na Ukrainie budowane są struktury Dzieła Biblijnego - powiedział ks. Jacek Kucharski.

Kilka dni temu do Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci przyłączyła się parafia św. Zygmunta w Szydłowcu. Rozpoczęły się tam comiesięczne prelekcje multimedialne pod wspólnym tytułem "Weź i czytaj". Prelekcje odbywać się będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Poprowadzi je moderator Dzieła Biblijnego w diecezji ks. Jacek Kucharski.

Natomiast studenci Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci we wrześniu - po raz pierwszy - pielgrzymowali do Rzymu i grobu ich patrona św. Jana Pawła II. Byli to uczniowie z parafii św. Józefa Opiekuna i PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni Letnisko.

Z kolei inauguracja Szkoły Biblijnej św. Hieronima dla Dorosłych odbędzie się 8 października o godzinie 17.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Wykłady odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca. W tym roku w kręgu zainteresowania członków Szkoły Biblijnej będzie Księga Apokalipsy.

Do Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II należy ok. 1500 członków i sympatyków Istnieje również ok. 150 grup w parafiach, które promują duchowość biblijną, zachęcają do lektury Biblii i poznawania starożytnych języków: hebrajskiego i greckiego.

W ramach Dzieła Biblijnego istnieją w diecezji radomskiej: Kleryckie Koło Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej, Szkoła Biblijna dla Dorosłych im. Św. Hieronima przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, Uniwersytet Biblijny dla Dzieci oraz Uniwersytet Biblijny dla Młodzieży Gimnazjalnej. Organizowane są ponadto: Warsztaty Biblijne, Niedziele Biblijne w parafiach, rekolekcje i misje z Pismem Świętym.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4