Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dzieło, które potrzebuje naszego wsparcia

Diecezja Radomska

Dzieło, które potrzebuje naszego wsparcia

19 październik 2018 / Tekst

Biskup radomski Henryk Tomasik zachęcił do materialnego wsparcia budowy Centrum Wieczystej Adoracji im. św. Jana Pawła II w Jedlni koło Radomia. - Z Bożym błogosławieństwem i pomocą ludzi, stan surowy budynku kaplicy, mieszkania dla sióstr zakonnych i kapłana, którzy będą opiekować się tym miejscem, powinien być zamknięty do końca tego roku - pisze w komunikacie ordynariusz radomski.

Na przełomie września i października wstawiono okna na górnym poziomie kaplicy. Zarówno tam, jak i na domu zakonnym nadal trwają prace dekarskie, związane z budową dachu. Zostało m.in. położone deskowanie, są też prace przygotowawcze pod położenie dachu z blachy miedzianej. Teren budowy wizytował bp Henryk Tomasik.

Bp Tomasik przypomniał, że podmiotem odpowiedzialnym za realizację tego projektu jest Fundacja Płomień Eucharystyczny, której fundatorem jest ks. Janusz Smerda, a jej prezesem ks. Sławomir Płusa. - Zwracam się z prośbą do czcigodnych księży, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń oraz wszystkich diecezjan o otoczenie tego dzieła modlitwą i pomocą materialną - zachęcił biskup Tomasik.

- W imieniu Zarządu Fundacji oraz współpracującego z nami o. Josepha Vadakkela dziękuję za każdą modlitwę i dar materialny na rzecz budowy kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II - dodał ks. Sławomir Płusa, koordynator krajowy Odnowy w Duchu Świętym i prezes fundacji "Płomień Eucharystyczny", zapraszając do odwiedzenia strony www.eucharystycznyplomien.pl

Fundacja "Płomień Eucharystyczny" została powołana na początku 2016 r. w celu gromadzenia środków na budowę pierwszej w Polsce kaplicy - Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu na terenie parafii w Jedlni. Wsparcie finansowe można przekazywać na konto: 69 9141 0005 0011 7038 2000 0010.

Dzieło uzyskało akceptację biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Duchowym dyrektorem oraz orędownikiem budowy Centrum jest zaś o. Joseph Vadakkel.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4