Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jutro Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

Diecezja Radomska

Jutro Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

20 kwiecień 2017 / Tekst

Gimnazjaliści odwiedzą w najbliższą sobotę sanktuaria w diecezji radomskiej, by pogłębić swoją wiarę i przygotować się do sakramentu bierzmowania. Tego typu spotkania odbędą się po raz czwarty. Celem pielgrzymek będą: Błotnica, Czarna, Kałków, Skarżysko-Kamienna, Skrzyńsko, Studzianna, Wielka Wola – Paradyż i Wysokie Koło.

Marcin Prejs/RPR
Marcin Prejs/RPR

To ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka - przekonują Monika i Jacek Gumińscy, których syn Antoni przygotowuje się przyjęcia sakramentu bierzmowania:

Gimnazjaliści będą pogłębiać swoją wiarę i przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Ks. Dariusz Frydrych z wydziału katechetycznego radomskiej kurii:

Biskup Henryk Tomasik mówił na naszej antenie, że tegoroczny Dzień Bierzmowanych dla młodzieży gimnazjalnej, zgodnie ze wskazaniami roku duszpasterskiego, ma ukazać dwie osoby: Matkę Bożą Fatimską i św. Brata Alberta Chmielowskiego. - Ufam, że dzień ten stanie się okazją do przybliżenia Maryi z objawień w Fatimie oraz św. Brata Alberta i wzmocni wyznanie wiary młodych gimnazjalistów w duchu jedności z Kościołem powszechnym i Ojcem Święty Franciszkiem - powiedział biskup radomski. 

Spotkania w sanktuariach rozpoczną się o godzinie 10.30. W programie jest: konferencja, nabożeństwo przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, adoracja Najświętszego Sakramentu i msza święta. Na zakończenie zaplanowano wspólny śpiew, gry integracyjne oraz świadectwa wiary przygotowane przez młodzież: "Doświadczenie działania Ducha Świętego w naszym życiu".

Dzień Bierzmowanych w diecezji radomskiej odbędzie się 22 kwietnia w ośmiu sanktuariach: Błotnicy, Czarnej, Kałkowie-Godowie, Skarżysku-Kamiennej, Skrzyńsku, Studziannie, Wielkiej Woli – Paradyżu i Wysokim Kole. Za spotkanie w sanktuarium maryjnym w Błotnicy odpowiedzialny jest ks. Andrzej Gozdur. Wezmą w nim udział młodzi z dekanatów: jedlińskiego, przytyckiego oraz radomskiego wschodniego, północnego i centrum. Natomiast moderatorem spotkania w sanktuarium maryjnym w Czarnieckiej Górze jest ks. Stanisław Łabendowicz. Wezmą w nim udział młodzi z dekanatu koneckiego i radoszyckiego. Do sanktuarium maryjnego w Kałkowie-Godowie przyjadą gimnazjaliści z dwóch dekanatów starachowickich i sienneńskiego. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Dariusz Frydrych. Sanktuarium maryjne w Skarżysku-Kamiennej zaprosiło młodzież z dekanatu iłżeckiego, skarżyskiego, szydłowieckiego i wierzbickiego. Dzień Bierzmowanych poprowadzi tam ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Z kolei sanktuarium w Skrzyńsku będzie gościć młodzież z dekanatów: przysuskiego i dwóch radomskich: zachód i południe pod czujnym okiem ks. Dariusza Kowalczyka, prezesa Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ks. Stanisław Piekielnik zaprasza młodych z dekanatów: drzewickiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego do Studzianny, zaś ks. Sławomir Molendowski koordynuje spotkanie młodych z dekanatu przedborskiego i żarnowskiego w Wielkiej Woli - Paradyżu. Młodzież z dekanatu czarnoleskiego, kozienickiego, lipskiego, pionkowskiego i zwoleńskiego swój Dzień Bierzmowanych będzie przeżywało w sanktuarium w Wysokim Kole. Odpowiedzialnym za organizację spotkania jest ks. Wojciech Wojtyła.

Spotkania bierzmowanych przygotowuje Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej wraz z duszpasterzami młodzieży, kustoszami sanktuariów, dekanalnymi koordynatorami i księżmi z poszczególnych parafii.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4