Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 9°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jutro Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

Diecezja Radomska

Jutro Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

20 kwiecień 2017 / Tekst
Marcin Prejs/RPR

Gimnazjaliści odwiedzą w najbliższą sobotę sanktuaria w diecezji radomskiej, by pogłębić swoją wiarę i przygotować się do sakramentu bierzmowania. Tego typu spotkania odbędą się po raz czwarty. Celem pielgrzymek będą: Błotnica, Czarna, Kałków, Skarżysko-Kamienna, Skrzyńsko, Studzianna, Wielka Wola – Paradyż i Wysokie Koło.

To ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka - przekonują Monika i Jacek Gumińscy, których syn Antoni przygotowuje się przyjęcia sakramentu bierzmowania:

Gimnazjaliści będą pogłębiać swoją wiarę i przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Ks. Dariusz Frydrych z wydziału katechetycznego radomskiej kurii:

Biskup Henryk Tomasik mówił na naszej antenie, że tegoroczny Dzień Bierzmowanych dla młodzieży gimnazjalnej, zgodnie ze wskazaniami roku duszpasterskiego, ma ukazać dwie osoby: Matkę Bożą Fatimską i św. Brata Alberta Chmielowskiego. - Ufam, że dzień ten stanie się okazją do przybliżenia Maryi z objawień w Fatimie oraz św. Brata Alberta i wzmocni wyznanie wiary młodych gimnazjalistów w duchu jedności z Kościołem powszechnym i Ojcem Święty Franciszkiem - powiedział biskup radomski. 

Spotkania w sanktuariach rozpoczną się o godzinie 10.30. W programie jest: konferencja, nabożeństwo przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, adoracja Najświętszego Sakramentu i msza święta. Na zakończenie zaplanowano wspólny śpiew, gry integracyjne oraz świadectwa wiary przygotowane przez młodzież: "Doświadczenie działania Ducha Świętego w naszym życiu".

Dzień Bierzmowanych w diecezji radomskiej odbędzie się 22 kwietnia w ośmiu sanktuariach: Błotnicy, Czarnej, Kałkowie-Godowie, Skarżysku-Kamiennej, Skrzyńsku, Studziannie, Wielkiej Woli – Paradyżu i Wysokim Kole. Za spotkanie w sanktuarium maryjnym w Błotnicy odpowiedzialny jest ks. Andrzej Gozdur. Wezmą w nim udział młodzi z dekanatów: jedlińskiego, przytyckiego oraz radomskiego wschodniego, północnego i centrum. Natomiast moderatorem spotkania w sanktuarium maryjnym w Czarnieckiej Górze jest ks. Stanisław Łabendowicz. Wezmą w nim udział młodzi z dekanatu koneckiego i radoszyckiego. Do sanktuarium maryjnego w Kałkowie-Godowie przyjadą gimnazjaliści z dwóch dekanatów starachowickich i sienneńskiego. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Dariusz Frydrych. Sanktuarium maryjne w Skarżysku-Kamiennej zaprosiło młodzież z dekanatu iłżeckiego, skarżyskiego, szydłowieckiego i wierzbickiego. Dzień Bierzmowanych poprowadzi tam ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Z kolei sanktuarium w Skrzyńsku będzie gościć młodzież z dekanatów: przysuskiego i dwóch radomskich: zachód i południe pod czujnym okiem ks. Dariusza Kowalczyka, prezesa Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ks. Stanisław Piekielnik zaprasza młodych z dekanatów: drzewickiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego do Studzianny, zaś ks. Sławomir Molendowski koordynuje spotkanie młodych z dekanatu przedborskiego i żarnowskiego w Wielkiej Woli - Paradyżu. Młodzież z dekanatu czarnoleskiego, kozienickiego, lipskiego, pionkowskiego i zwoleńskiego swój Dzień Bierzmowanych będzie przeżywało w sanktuarium w Wysokim Kole. Odpowiedzialnym za organizację spotkania jest ks. Wojciech Wojtyła.

Spotkania bierzmowanych przygotowuje Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej wraz z duszpasterzami młodzieży, kustoszami sanktuariów, dekanalnymi koordynatorami i księżmi z poszczególnych parafii.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA