Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 16 czerwca - św. Lutgarda, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dzień Ludzi Bezdomnych w parafii św. Brata Alberta

Diecezja Radomska

Dzień Ludzi Bezdomnych w parafii św. Brata Alberta

10 kwiecień 2019 / Tekst

Będą świadectwa osób bezdomnych, rozmowy i promocja książki "Głębia Bezdomności" - Przyjaciele Bezdomnych zapraszają do wspólnego przeżycia Dnia Ludzi Bezdomnych w parafii św. Brata Alberta w Radomiu.

Dzień Ludzi Bezdomnych w parafii św. Brata Alberta
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Przez całą najbliższą niedzielę, 14 kwietnia w kawiarence w Domu Parafialnym odbywać się będą spotkania z członkami grupy Przyjaciele Bezdomnych. Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie świadectw osób bezdomnych, słodkości, kawki i herbaty. Podczas spotkania będzie można również kupić oryginalne gadżety PB.

Tego dnia promowana będzie również książka ,,Głębia Bezdomności" autorstwa Marty Pawelczyk, jednej z wolontariuszek, koordynatorki sekcji modlitewnej Przyjaciół Bezdomnych. To wyjątkowa książka, która pomoże zrozumieć osoby bezdomne oraz poruszy serca do wielkiej wrażliwości na najuboższych.

Dzień Ludzi Bezdomnych na radomskim Idalinie będzie również okazją do zapoznania się z działalnością Przyjaciół Bezdomnych i dziełami przez nich podejmowanymi. 

Przyjaciele Bezdomnych działają już od ponad roku. Dzięki dziełom podejmowanym przez wolontariuszy ponad tysiąc trzystu bezdomnych, nie tylko z Radomia ma swoich duchowych przyjaciół, którzy otaczają podopiecznych modlitwą. Przyjaciele rozdają również bezdomnym obiady w ramach akcji "Kup obiad bezdomnemu". W trzech radomskich restauracjach można zapłacić za posiłek nie zjadając go, a przekazując na rzecz potrzebujących. Do pomocy włączyło się również kilka aptek, w których kupować można opatrunki, a podczas z bezdomnymi wolontariusze medyczni opatrują rany podopiecznych. Sobotnio-niedzielne spotkania są okazją do wsparcia osób bezdomnych - nie tylko materialnego, w postaci obiadu, ale przede wszystkim duchowego. To czas na rozmowę, wspólną modlitwę. - Pod altaną w parku rozmawiamy, budujemy relacje z osobami ubogimi, mobilizujemy ich do przemiany życia - mówi ks. Daniel Glibowski - koordynator Przyjaciół Bezdomnych.

Trzeba pomagać mądrze - mówi ks. Daniel Glibowski - koordynator grupy Przyjaciele Bezdomnych, która od roku działa w Radomiu. Nie pieniądze, nie jedzenie, a trochę czasu i uwagi:

Spotkania odbywać się będą po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00,11.00,12.30 i 18.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4