Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dzień Papieski w diecezji radomskiej

Diecezja Radomska

Dzień Papieski w diecezji radomskiej

14 październik 2018 / Tekst

Barka na 100 gitar, papieskie kremówki, koncert Tomka Kamińskiego czy Papieska Wieczornica - to wszystko przygotowują parafie i stowarzyszenia w diecezji radomskiej z okazji Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony w całym kraju 14 października. Będzie on przeżywany pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Jak co roku przeprowadzona zostanie również zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Ks. Zbigniew Niemirski/GN
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

W radomskiej katedrze o godzinie 18.00 mszy świętej z racji Dnia Papieskiego będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik, zaś po liturgii odbędzie się koncert zatytułowany "Exsultate, jubilate" w wykonaniu Filharmonii Świętokrzyskiej pod kierownictwem Jacka Rogali. Będzie to również zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Jak co roku przeprowadzona zostanie również zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. - Dzięki niej prowadzony jest program stypendialny. Stypendia są przyznawane zdolnej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Dzięki hojności Polaków program obejmuje prawie 2300 młodych ludzi, również z naszej parafii - mówi ks. Tomasz Waśkiewicz, proboszcz parafii w Lipie. Datki będą również zbierane podczas koncertu papieskiego, który rozpocznie się na scenie przy kościele o g. 18.00. Z koncertem ewangelizacyjnym wystąpi Tomek Kamiński.

Barkę na 100 gitar, czyli ulubioną piosenkę św. Jana Pawła II, będzie można usłyszeć 16 października, kiedy przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Liczba instrumentów jest umowna, bo zaproszony jest każdy. Organizatorzy zapraszają z gitarą lub bez i z innymi instrumentami. Spotkanie rozpocznie się ok. 20.30 przed Urzędem Miasta na Placu Corazziego.

I Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II dla osób niepełnosprawnych odbędzie się 17 października na pływalni Neptun w Radomiu. Założeniem zawodów jest dystans przebiegnięcie, przepłynięcie lub przejście 9665 długości basenu. Liczba ta jest symboliczna ponieważ tyle trwał pontyfikat Papieża Polaka. Projekt jest nietypowym oddaniem hołdu osobie św. Jana Pawła II. Impreza rozpocznie się mszą św. o godz. 9.30 w parafii św. Stefana w Radomiu. Planowe zakończenie około godz. 15.30. Organizatorem jest Stowarzyszenie Latorośl oraz Caritas Diecezji Radomskiej.

Z kolei 14 października, jak co roku, na kremówki zaprasza do Opoczna ks. Leszek Sokół. Słodkościami będzie można się poczęstować przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Opocznie. Papieskie ciastka będą tam rozdawane po każdej Mszy świętej. Zbierane przy okazji dobrowolne datki zasilą Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Na obchody Dnia Papieskiego zaprasza Fundacja Strefa JPII w Szydłowcu, która w tym roku obchodzi 5-lecie istnienia. W programie jest: jubileuszowa Gala 5-lecia Fundacji („Skrzydła 2018”). Spotkanie odbędzie się 13 października o g. 19.30 w hali sportowa ZSO im. H. Sienkiewicza, ul. Zamkowa 1. Natomiast 14 października o g. 18.00 będzie celebrowana msza św. w szydłowieckiej farze, a po niej odbędzie się Papieska Wieczornica „Mamy w nim ojca”.

Koncert "Dar i Tajemnica" odbędzie się w bazylice św. Kazimierza w Radomiu. Wystąpią m.in. Jerzy Zelnik i Robert Grudzień. Początek o godzinie 18.45.

Sportowe obchody organizuje parafia św. Józefa w Jedlni-Letnisku. W niedziele o godzinie 15.00 rozpocznie się Bieg dla Papieża pod hasłem "Kochaj Ojczyznę". - Zachęcamy do radosnego podjęcia tej pięknej i już tradycyjnej formy uczczenia naszego wielkiego Polaka św. Jana Pawła II - mówi proboszcz parafii ks. Andrzej Margas.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4