Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dziesiątka, a raczej dwudziestka

Diecezja Radomska

Dziesiątka, a raczej dwudziestka

26 styczeń 2015 / Tekst

Dzięki pomocy darczyńców radomska Caritas pomoże 10 dzieci, które z powodu trudnej sytuacji materialnej rodziców, nie mogą kupić artykułów szkolnych, ubrań czy pomocy naukowych. Właśnie ruszyła kolejna edycja programu „Skrzydła”.

To kolejna dziesiątka dzieci, które otrzymają wsparcie. Wcześniej opieką objęto 10 dzieci. Środki na ich wsparcie przekazała Caritas Polska.

Iwona Stępniewska z Caritas Diecezji Radomskiej informuje, że program pomocowy "Skrzydła" jest skierowany dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, które z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie potrzebują wsparcia. - Kwota gwarantująca pomoc może być tak na prawdę różna, zależy od zamożności darczyńcy. Istnieje też możliwość udzielenia jednorazowego wsparcia finansowego. Pomoc trafia do konkretnego dziecka - mówi Iwona Stępniewska.

Caritas proponuje dwa pakiety wsparcia: "Skrzydła na co dzień", czyli pakiet odpowiadający na podstawowe potrzeby dziecka (dożywianie w szkole, wyprawka szkolna, zakup odzieży) i "Skrzydła na przyszłość", czyli pakiet zaspakajający potrzeby, które w dłuższej perspektywie wpływają na rozwój dziecka i zachęcają je do zdobywania wiedzy, chodzi o (kursy językowe, dojazd do odległych szkół, koszt zamieszkania na stancji, w bursie).

Program Skrzydła może objąć tylko najuboższe dzieci. Dochód na jedną osobę w rodzinie nie może być wyższy niż 300 złotych netto. - Takich dzieci jest bardzo dużo. Potrzeba im niemal wszystkiego. Często to dzieci z rodzin niepełnych. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do programu, gdyż dzieci potrzebujących wciąż przybywa - mówi Iwona Stępniewska.

Program polega na comiesięcznych wpłatach 150 złotych. Stanowi ona swego rodzaju stypendium. Pieniądze należy wpłacać na konto radomskiej Caritas : Pekao S.A. II O/Radom 52 1240 3259 1111 0010 0430 0572 z dopiskiem "Skarbonka Skrzydeł”. Pieniądze na ten cel pochodzą z Caritas Polska.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4