Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ekstremalne wyznanie wiary

Diecezja Radomska

Ekstremalne wyznanie wiary

19 marzec 2016 / Tekst
- W Panu Jezusie wszystko jest ekstremalne – zwrócił się do uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ks. bp Piotr Turzyński.
Ekstremalne wyznanie wiary
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

W piątek sprzed kościoła oo. Bernardynów wyruszyła czwarta Ekstremalna Droga Krzyżowa diecezji radomskiej. Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy, a każda z nich prowadziła do Skrzyńska. Najdłuższa z tras licząca 47 km, prowadziła przez Kierzków - Kolonię Kończyce - Podkończyce - Franciszków - Wolanów - Garno - Chronówek - Chałupki Łaziskie - Omięcin - Pogroszyn - Ryków - Żuków aż do Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzynnie. Trzy kilometry krótsza była trasa, biegnąca z Radomia przez - Cerekiew - Wacławów - Bieniędzice - Krzyszkowice - Głogów - Wólka Domaniowska - Plec - Komorów - Zagórze – Romualdów do Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej. Po raz pierwszy wytyczona została trzecia trasa, krótsza od regulaminowych. Uczestnicy wyruszyli z Wolanowa i pokonali 32 km przez Kolonię Wawrzyszów - Michałów - Żmijków - Zadąbrów - Głogów - Wólkę Domaniowską - Plec - Komorów - Zagórze - Romualdów - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej.

Jednak nie odległość, a udział i przeżycia związane z EDK są najważniejsze. Jak zapewnia Mateusz Mortka – lider Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Radomiu, trasy najtrudniejsze były najbardziej oblegane, co świadczy o tym, że ludzie mają coraz bardziej realnego zjednoczenia się z Chrystusem cierpiącym:

Mszę Świętą w intencji wszystkich, którzy wyruszyli w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej odprawił ks. bp Piotr Turzyński. Zwracając się do zebranych, przypomniał, jak wielki trud podjął Jezus podczas swojej drogi krzyżowej. Zauważył również, że ci, którzy zdecydowali się na udział w EDK, podobnie jak Zbawiciel, kierowali się miłością:

- W Panu Jezusie wszystko jest ekstremalne: ekstremalna jest pokora, ekstremalna jest męka i cierpienie, ekstremalna jest miłość - zakończył homilię ks. biskup.

Niektórzy w EDK brali udział już kolejny raz, inni zdecydowali się na to po raz pierwszy. Jednak uczestnicy byli pełni wiary w to, że zdołają sprostać wyzwaniu, które w ich sercach może wiele zmienić:

W piątek Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła także ze Skarżyska - Kamiennej. Trasa wiodła przez dzielnicę Rejów, Suchedniów, Berezów, Michniów, Wykus, Wąchock aż do Skarżyska Kościelnego – w sumie 45 km.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4