Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Paź 2017

    Rain 8°C 4°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ekstremalnie z krzyżem

Diecezja Radomska

Ekstremalnie z krzyżem

17 marzec 2017 / Tekst
fot. EDK Radom

Radom, Jastrzębia, Skarżysko - Kamienna, Starachowice. Stąd wyruszą w tym roku Ekstremalne Drogi Krzyżowe.

EDK to wyjątkowa Droga Krzyżowa. Uczestnicy pokonują zwykle ok. 40 km. Idą nocą, w milczeniu, rozważając kolejne stacje męki Jezusa Chrystusa. Pogoda jest jak zwykle niewiadomą, a podłoże bardzo zróżnicowane. To i asfalt i drogi leśne i gruntowe. W tym roku Ekstemalna Droga Krzyżowa odbędzie się pod hasłem "Droga Przełomu". - To jest stawianie sobie kolejnych wyzwań. Później łatwiej jest w życiu pokonywać trudności. Też jest to czas skupienia, medytacji, modlitwy, przemyślenia sensu swojego życia - mówi lider radomskiej EDK Mateuszem Mortką.

7 kwietnia wyruszy już czwarta Ekstremalna Droga Krzyżowa z Radomia. Rozpocznie się Mszą Św. w katedrze. Tradycyjnie celem tej modlitwy w drodze będzie Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej. Do wyboru będą cztery trasy.Najdłuższa czerwona mierzy 47 km (katedra - Kierzków - Franciszków - Wolanów - Chałupki Łaziskie - Omięcin - Żuków - Skrzynno - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej). Dwa kilometry krótsza jest trasa niebieska (katedra - Cerekiew - Wacławów - Bieniędzice - Domaniów - Plec - Komorów - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej).  Jest jeszcze modyfikacja trasy niebieskiej z Wolanowa (Wolanów kościół - Kolonia Wawrzyszów - Michałów - Żmijków - Zadąbrów - Głogów - Wólka Domaniowska - Plec - Komorów - Zagórze - Romualdów - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej).  Całkowitą nowością będzie trasa czarna, która jest w trakcie przygotowywania. Rozmawialiśmy z liderem Mateuszem Mortką. 

EDK ze Starachowic wyruszy 31 marca. Do wyboru są dwie trasy: czarna im. Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (43 km) oraz niebieska im. św. Brata Alberta (30 km). Celem będzie klasztor na Świętym Krzyżu. Zapisy prowadzone będą do 26 marca. Ks. Damian Spiżewski:

Dwie trasy będą także w skarżyskiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Trasa brązowa będzie miała 32 km (początek i koniec u franciszkanów z par. Niepokalanego Poczęcia wokół Skarżyska). Natomiast trasa pomarańczowa to już 45 km do przejścia (od franciszkanów przez Rejów, Suchedniów, Mostki, szlakiem partyzanckim, przez Marcinków do Skarżyska Kościelnego. EDK wyruszy 7 kwietnia ok. godz. 19.30. Lider Krzysztof Kowalik.

Pierwszy raz EDK ogranizuje parafia w Jastrzębi. Odbędzie się ona 31 marca. Uczestnicy będą zmierzać do sanktuarium w Starej Błotnicy. To jest ok. 26 km. Spotkanie przygotowujące odbędzie się 26 marca o godz. 17 po Mszy Św. Wtedy też kończą się zapisy. Ks. Adrian Kwieciński.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową www.edk.org.pl. Także w ten sposób mogą zgłaszać się ostatni liderzy. Szczegóły znajdują się też na stronach internetowych poszczególnych parafii.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 5 15
Indykpol AZS Olsztyn 5 12
GKS Katowice 6 11
Cuprum Lubin 6 11
ONICO Warszawa 6 11
Espadon Szczecin 6 10
Asseco Resovia Rzeszów 5 8
Jastrzębski Węgiel 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
PGE Skra Bełchatów 4 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
MKS Będzin 5 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 4 2
Dafi Społem Kielce 6 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA