Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ekstremalny debiut

Diecezja Radomska

Ekstremalny debiut

20 marzec 2019 / Tekst

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w tym roku także z parafii św. Wacława w Radomiu. Uczestnicy będą zmierzali do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Ekstremalny debiut
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

EDK odbędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia. Poprzedzi ją Msza Św. o godz. 17 w kościele parafialnym. Trasa mierzy 46 km.  - Mamy sześć kościołów na trasie. Mam nadzieję, że wszystkie lub większość kościółów będzie otwartych. Mamy prostą drogę: ul. Limanowskiego, Starokrakowską przez Kowalę, Rudę Wielką, Tomaszów, Śniadków, Lipienice, Jastrząb, Gąsawy Rządowe, potem jest Lipowe Pole i lądujemy w Skarżysku - mówi ks. Krzysztof Bochniak. - Ks. kustosz Jerzy Karbownik zapowiedział, że od ok. godz. 4 będzie otwarte Centrum św. Jana Pawła II, gdzie będzie można napić się czy zjeść kanapkę - dodaje ks. Michał Podsiadły. O godz. 6 w bazylice w Skarżysku sprawowana będzie Msza Św. Jest możliwość powrotu autokarem. Razem ze św. Wacławem będą szli także parafianie z Jastrzębia.

Księża organizujący EDK na Starym Mieście mają już doświadczenie udziału w Ekstremalnej. - Tak naprawdę nie potrzeba wiele. Trzeba mieć wygodne buty, ciepłą herbatę w plecaku, jakieś batony czy bułki, żeby posilić się na trasie, ewentualnie telefon komórkowy w ręku i tak naprawdę tyle. Nie trzeba mieć super kondycji, nie trzeba być wybitnym atletą, ale trzeba mieć trochę zaparcia w sobie. Bardzo dużym plusem tej drogi krzyżowej jest to, że przeżywa się ją indywidualnie w milczeniu, a nie idzie w zorganizowanych grupach. Każdy może zatem dostosować tempo pod siebie - mówi ks. Podsiadły. 

 Zapisy prowadzone są: internetowo www.edk.org.pl, w kancelarii parafialnej i bezpośrednio u księży: Michała i Krzysztofa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4