Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/[foto] Przez Radom przeszedł VIII Marsz dla Życia i Rodziny

Diecezja Radomska

[foto] Przez Radom przeszedł VIII Marsz dla Życia i Rodziny

09 czerwiec 2019 / Tekst

Około 3 do 4 tysięcy radomian zamanifestowało dziś swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci - ulicami miasta przeszedł VIII Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. Było głośno i radośnie.

[foto] Przez Radom przeszedł VIII Marsz dla Życia i Rodziny
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

Hasło przewodnie tegorocznego marszu to: "Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci". Impreza zbiegła się z przypadającym dziś Świętem Zesłania Ducha Świetego. I właśnie do Niego nawiązywano dziś wielokrotnie, nie tylko podczas homili.

Wielki pochód rozpoczęła Msza Św. w kościele św. Jana (Fara) przy ul. Rwańskiej. Po niej, pokaźnych rozmiarów kolumna uczestników złożona głównie z rodzin z dziećmi przeszła na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie przywitał ją rozśpiewany zespół "Jak najbardziej".

Tym, co szczególnie wybrzmiało podczas marszu było podkreślenie wartości rodziny składającej się z kobiety i mężczyzny. W homilii ks. bp Piotr Turzyński mówił, że "jesteśmy na wielkim zakręcie cywilizacyjnym, gdzie toczy się zmaganie miedzy tymi, którzy idą za naturą, za stworzeniem, a drugą grupą, która z siebie chce zrobić stwórcę i stworzyć nowe stworzenie - człowieka bez sensu, bez tożsamości, bez historii, religii, bez Boga. Ale, czy taki człowiek, zastanawiał się ks. biskup, ma przyszłość? - Mam nadzieję, że w tym zmaganiu będziemy potrafili nie tyle walczyć, co zaproponować tę Bożą wizję - dodał.

- Czy jest jakiś sklep z życiem? - pytał dalej ks. bp Piotr Turzyński. - Czy można iść do jakiejś galerii i kupić trochę więcej życia? Nie ma i nie będzie. Życie jest darem, które po prostu otrzymujemy - dodał w homilii biskup:

- Popieramy ideę marszu, tym bardziej, że jest dziś wiele kontrmanifestacji przeciwko życiu, a niestety ten atak na drugiego człowieka jest niepotrzebny - mówią uczestnicy:

- Prawdziwe przeznaczenie rodziny to mężczyzna i kobieta. Dziś widzimy, jak bardzo rodzina jest zagrożona szcególnie poprzez manifestację środowisk LGBT - mówi Kamila Rzepka, doradca życia rodzinnego Diecezji Radomskiej:

- Bycie kobietą, żoną, matką jest cudowne. Bycie ojcem, mężem, tatą jest wielkim darem. I ja też się cieszę i w tym bożym projekcie też się łapię, bo kiedys byłem synem, a teraz jestem wujkiem - mówi ks. bp Piotr Turzyński:

 Patronat honorowy nad marszem objęli Ordynariusz Diecezji Radomskiej ks. bp Henryk Tomasik, europoseł Marek Jurek i przewodniczaca Rady Miejskiej Kinga Bogusz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4