Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Goście z Nazaretu w Kałkowie

Diecezja Radomska

Goście z Nazaretu w Kałkowie

15 lipiec 2014 / Tekst

Członkowie wspólnoty chrześcijan z Ziemi Świętej z Nazaretu "Nowe życie" przebywało w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Wizyta miała charakter ewangelizacyjno-ekumeniczny, gdyż członkami wspólnoty są chrześcijanie różnych Kościołów i obrządków.

Brat Przemysław Rębowski ze wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego mówi, że sytuacja polityczna i warunki życia w Ziemi Świętej nie należy do łatwych. - Chrześcijanie Ziemi Świętej starają się kontynuować tradycje wiary poprzez powrót do źródeł, odnawianie się poprzez głębsze poznanie Jezusa Chrystusa, wytrwałość i wierność. Szczególnym zadaniem członków wspólnoty jest zachęcanie chrześcijan, aby nie opuszczali ziemi ojczystej ich Mistrza i Pana Jezusa Chrystusa - powiedział brat Rębowski.

Goście zostali zaproszeni przez kustosza sanktiarium ks. Zbigniewa Staniosa oraz brata Pawła Boliboka ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego. - Członkowie wspólnoty w sanktuarium prosili o modlitwę i wsparcie, aby mogli kontynuować chrześcijańską obecność i posługę w ojczystej ziemi Jezusa Chrystusa. Ponadto członkowie wspólnoty odwiedzili miejscowe placówki znajdujące się na terenie sanktuarium m.in Warsztat Terapii Zajęciowej - poinformował ks. Stanios.

Wspólnota "Nowe Życie" została założona w Nazarecie przez O. Bazylego Farag Nakhela. Wspólnota kieruje się przesłaniem duchowego dziedzictwa swego założyciela, który w duchowości Nazaretu widział pełnię doskonałości. Członkowie na co dzień posługują w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie, uczestniczą w całotygodniowej liturgii. Członkowie wspólnoty współpracują także z siostrami i braćmi muzułmanami. Szczególnym aspektem tej współpracy jest pomoc młodym muzułmanom w spełnieniu pragnienia poznania Jezusa, dlatego proponują im rekolekcje i inne formy formacji duchowej.

Obecnie wspólnota składa się z pięciu osób konsekrowanych. Jest wśród nich seminarzysta, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. Wspólnota mieszka w Nazarecie, w domu wynajętym od rodziny Sługi Bożego Simaan Srugiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4