Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Gościmy dzieci z Ukrainy

Diecezja Radomska

Gościmy dzieci z Ukrainy

11 lipiec 2014 / Tekst

Szesnaścioro ukraińskich dzieci spędza wakacje w diecezji radomskiej. Najpierw przebywały przez dziesięć dni w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Emaus w Turnie koło Białobrzegów Radomskich, obecnie są w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie.

Grupą opiekuje się m.in. siostra Faustyna ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. - Nasze dzieci są bardzo zadowolone. Odczuwamy wielką radość, że są ludzie, którzy otwierają serca przed nami. Czujemy się jak w domu. Dodam, że dzieci uczestniczą również w rekolekcjach - powiedziała zakonnica.

Podczas pobytu w Polsce dzieci z Ukrainy zwiedziły m.in. już Warszawę, Sandomierz, były również na Jasnej Górze. Koszty wycieczek pokrywa Caritas Diecezji Radomskiej. - Z wielką radością uczestniczymy w organizacji tego turnusu. Pomagamy w miarę naszych możliwości. Cieszymy się, że dzieci mogły zwiedzić szczególnie Jasną Górę - powiedział ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Dzieci, które przebywają w Polsce, pochodzą z parafii Biała Cerkiew, której proboszczem jest pochodzący z diecezji radomskiej ks. Jarosław Pałka. Dziećmi opiekuje się m. in. ks. Enrique Lopez Imvernom, który jest wikariuszem w Białej Cerkwi.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4