Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Gotowi na wyjazd do Panamy

Diecezja Radomska

Gotowi na wyjazd do Panamy

09 luty 2018 / Tekst

Około tysiąca młodych Polaków zadeklarowało już swój udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie - poinformował o tym ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Był on gościem diecezjalnego spotkania duszpasterzy młodzieży, które odbyło się w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

foto: mlodziradom.pl
foto: mlodziradom.pl

- Deklaracje dotyczą tych osób, które skorzystają ze wspólnego wyjazdu. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Będą trzy 12-godzinne loty Dreamlinerem - 13,14,15 lub 14,15,16 stycznia. Czarterowe loty to same korzyści: możliwość zmiany nazwiska w ostatniej chwili, brak przesiadek, cała grupa leci razem i pewność, że lot nie zostanie anulowany. Dlatego stawiamy na polskiego przewoźnika - przekonywał ks. Parafiniuk. Szacunkowy koszt udziału w ŚDM wraz z podróżą to ok. 8,5 tys. zł.

Do końca lutego trzeba wpłacić zaliczki i zadeklarować wyjazd. Dla Polaków zarezerwowano miejsca w czterech diecezjach: Chitré, Colon Kuna-Yala, Penonomé oraz prałaturze Bocas del Toro.

Z diecezji radomskiej na razie zadeklarowało wyjazd 12 osób. Wśród nich Przemysław Prokopczyk i Klaudia Kołodziejczyk. - Jestem pod wrażeniem spotkania w Krakowie. Wówczas przyrzekłem sobie, że wybiorę się na następne tego typu spotkanie, niezależnie, gdzie się odbędzie. Panama jest daleko, ale nie zniechęca mnie to - powiedział radomianin. - Po Krakowie bardzo spodobała mi się atmosfera takich spotkań i dlatego chcę je kontynuować - dodała Klaudia Kołodziejczyk.

Ks. Grzegorz Łabądź z parafii św. Andrzeja w Suchedniowie apeluje, by się zrażać się kosztami związanymi z podróżą do Panamy. - Nie martwmy się tym, że brakuje nam środków. Najważniejsze, że jest pragnienie, by tam się udać, by przeżyć wyjątkowe chwile. Z takim nastawieniem łatwiej będzie zebrać potrzebne fundusze - powiedział ks. Łabądź.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Mariusz Wilk zwrócił uwagę, że spotkanie w Krakowie pokazało, że jest bardzo dużo osób i instytucji, które chcą inwestować w młodych ludzi i widzą w tym sens. - To jest przyszłość nie tylko Kościoła, ale przyszłość świata. Z konkretną pomocą zgłosiła się już radomska restauracja La Melisa. Każda złotówka od lunchu jest przeznaczana na wyjazd młodych na ŚDM - powiedział ks. Wilk.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie poprzedzą Dni w Diecezjach, które odbędą się w dniach 17-21 stycznia 2019 r. na terenie wszystkich panamskich diecezji (oprócz stołecznej), a także w Kostaryce i Nikaragui.

Z myślą o Polakach, którzy mogą potrzebować w Panamie pomocy, rady lub będą chcieli zasięgnąć informacji o udziale rodaków w ŚDM, powstaje też polska kwatera. Będzie ona zlokalizowana przy kościele Nuestra Señora del Carmen, w centralnej i dobrze skomunikowanej części miasta.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4