Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: 14 grudnia - św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła
Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 95%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 14 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -2°C

 • 15 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Idźmy przez życie tak, jak abp Zimowski

Diecezja Radomska

Idźmy przez życie tak, jak abp Zimowski

12 lipiec 2018 / Tekst

- Jesteśmy przeznaczeni dla drugiego człowieka, dlatego idźmy przez życie tak, jak szedł abp Zimowski. Dla niego drugi człowiek był nie człowiekiem, którego należy wykorzystać, ale człowiekiem, z którym należy zawiązać więzi przyjaźni, szacunku i miłości. - mówił podczas Mszy św. w intencji arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego ks. prał. Ryszard Piasecki - proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy, przyjaciel abp. Zimowskiego.

Idźmy przez życie tak, jak abp Zimowski
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

12 lipca 2018 przypada druga rocznica śmierci arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Z tej okazji przy grobie biskupa seniora diecezji radomskiej modlili się jego bliscy i przyjaciele. Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Mizak - wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Homilię wygłosił ks. prał. Ryszard Piasecki - proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy, przyjaciel abp. Zimowskiego. W swoich słowach przypomniał, że arcybiskup zawsze powtarzał słowa "Nie przyszedłem, aby mi służono, ale aby służyć". Ks. Piasecki podkreślał, że taką postawą powinien wyróżniać się każdy człowiek. Słowa te kierował przede wszystkim do kapłanów, którzy licznie uczestniczyli w Eucharystii, ale również do wszystkich wiernych.

- W tych latach, które są przed nami, powinniśmy kroczyć tym szlakiem, który przeszedł śp. arcybiskup. Idźmy służąc drugiemu - kimkolwiek jesteśmy i cokolwiek mamy, umiejmy się dzielić. Najpierw dzielmy się tym dobrem duchowym, obecnością, sobą. Bądźmy ze sobą, spotykajmy się, rozmawiajmy ze sobą, bo to jest najistotniejsza sprawa w życiu człowieka. Cóż z tego, że ktoś będzie miał siedem kart bankowych i będzie na nich siedział samotnie? Umrze z tej samotności. My jesteśmy przeznaczeni dla drugiego człowieka. - mówił ks. prał. Ryszard Piasecki:

Ks. Piasecki wyraził również wiarę w świętych obcowanie. - Ufamy, że śp. Zygmunt jest naszym orędownikiem, orędownikiem tej drogi, którą on szedł - "Nie przyszedłem, aby mi służono, ale aby służyć":

Z arcybiskupem Zygmuntem Zimowskim przez ostatnich pięć lat życia pracowała Teresa Gospodarczyk. - Był wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu. - wspomina:

Starosta Przysuski Marian Niemirski podkreśla, że wiele nauczył się od arcybiskupa Zimowskiego:

Jeszcze dziś (czwartek, 12 lipca) o godz. 18.00 w radomskiej katedrze sprawowana będzie Msza św. w intencji śp. arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, której przewodniczył będzie Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 95%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 14 Gru 2018

  0°C -2°C

 • 15 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA