Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Idźmy przez życie tak, jak abp Zimowski

Diecezja Radomska

Idźmy przez życie tak, jak abp Zimowski

12 lipiec 2018 / Tekst

- Jesteśmy przeznaczeni dla drugiego człowieka, dlatego idźmy przez życie tak, jak szedł abp Zimowski. Dla niego drugi człowiek był nie człowiekiem, którego należy wykorzystać, ale człowiekiem, z którym należy zawiązać więzi przyjaźni, szacunku i miłości. - mówił podczas Mszy św. w intencji arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego ks. prał. Ryszard Piasecki - proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy, przyjaciel abp. Zimowskiego.

Idźmy przez życie tak, jak abp Zimowski
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

12 lipca 2018 przypada druga rocznica śmierci arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Z tej okazji przy grobie biskupa seniora diecezji radomskiej modlili się jego bliscy i przyjaciele. Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Mizak - wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Homilię wygłosił ks. prał. Ryszard Piasecki - proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy, przyjaciel abp. Zimowskiego. W swoich słowach przypomniał, że arcybiskup zawsze powtarzał słowa "Nie przyszedłem, aby mi służono, ale aby służyć". Ks. Piasecki podkreślał, że taką postawą powinien wyróżniać się każdy człowiek. Słowa te kierował przede wszystkim do kapłanów, którzy licznie uczestniczyli w Eucharystii, ale również do wszystkich wiernych.

- W tych latach, które są przed nami, powinniśmy kroczyć tym szlakiem, który przeszedł śp. arcybiskup. Idźmy służąc drugiemu - kimkolwiek jesteśmy i cokolwiek mamy, umiejmy się dzielić. Najpierw dzielmy się tym dobrem duchowym, obecnością, sobą. Bądźmy ze sobą, spotykajmy się, rozmawiajmy ze sobą, bo to jest najistotniejsza sprawa w życiu człowieka. Cóż z tego, że ktoś będzie miał siedem kart bankowych i będzie na nich siedział samotnie? Umrze z tej samotności. My jesteśmy przeznaczeni dla drugiego człowieka. - mówił ks. prał. Ryszard Piasecki:

Ks. Piasecki wyraził również wiarę w świętych obcowanie. - Ufamy, że śp. Zygmunt jest naszym orędownikiem, orędownikiem tej drogi, którą on szedł - "Nie przyszedłem, aby mi służono, ale aby służyć":

Z arcybiskupem Zygmuntem Zimowskim przez ostatnich pięć lat życia pracowała Teresa Gospodarczyk. - Był wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu. - wspomina:

Starosta Przysuski Marian Niemirski podkreśla, że wiele nauczył się od arcybiskupa Zimowskiego:

Jeszcze dziś (czwartek, 12 lipca) o godz. 18.00 w radomskiej katedrze sprawowana będzie Msza św. w intencji śp. arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, której przewodniczył będzie Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4