Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/II Nocna Pielgrzymka Kobiet już w sobotę

Diecezja Radomska

II Nocna Pielgrzymka Kobiet już w sobotę

24 maj 2017 / Tekst

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Idźcie i głoście”? Do wspólnej modlitwy i rozważań w ciszy i pod osłoną nocy radomscy Rycerze Kolumba zapraszają kobiety, dziewczęta, matki, żony, córki i babcie. W zeszłym roku na pielgrzymi szlak do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy wyruszyło ponad 300 pań. Organizatorzy liczą, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe.

Rycerze Kolumba Radom
Rycerze Kolumba Radom

Organizacja nocnej pielgrzymki dla kobiet jest odpowiedzią na głosy płynące od żon, matek i córek pątników, które również zapragnęły wyruszyć na pielgrzymi szlak. Swoim licznym udziałem w pierwszej pielgrzymce kobiety udowodniły zasadność corocznego jej kontynuowania- mówi proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, kapelan Rycerzy Kolumba, ks. Wiesław Lenartowicz:

Jednym z ważniejszych elementów pielgrzymki będzie spowiedź w drodze:

Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez Ojców Duchownych, kobiety będą umacniać swoją wiarę, dając świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego. Duszpasterze przygotują rozważania nawiązujące do orędzia fatimskiego Matki Bożej w 100 letnią rocznicę objawień. Będą mówić jak we współczesnym świecie promować i wspierać chrześcijańską rodzinę oraz jak umacniać przyjazne relacje między rodzicami i dziećmi.

O siłę duchową pielgrzymujących zadbają księża, Rycerze Kolumba natomiast zadbają o kondycję fizyczną pań organizując im gorące napoje i posiłek:

Po dotarciu do sanktuarium, pielgrzymka zakończy się wspólną Mszą Świętą  w  Bazylice przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia.

Po Mszy Św. bezpłatne autobusy odwiozą pątniczki do Radomia.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej www.rycerzekolumba.radom.pl, w kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego w godz. 9.00- 16.00 oraz w dniu wyjścia, 27 maja od godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4