Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 23 listopada - św. Klemens I, papież i męczennik
Pochmurno

3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 87%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 23 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 3°C

  • 24 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 8°C 2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jechali i głosili

Diecezja Radomska

Jechali i głosili

10 lipiec 2017 / Tekst
fot. Maciej Kopyt

Około setki pielgrzymów z Radomia wzięło udział w sobotę w 12. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Przed szczytem jasnogórskim zgromadziło się tysiąc rowerowych pątników z całej Polski.

 

 

Przypomnijmy, że z Radomia pielgrzymowała Akcja Katolicka (53 osoby), grupa Macieja Kopyta (35 osób) i Wacław Team (11 osób). Rowerzyści mieli do pokonania ok. 200 km. Jechali różnymi trasami, by spotkać się najpierw na wspólnej Mszy Św. w Gidlach, a następnie oczywiście na Jasnej Górze. Pielgrzymom towarzyszyło hasło "Idźcie i głoście", które sparafrazował na "Jedźcie i głoście" dyrektor Ogólnopolskiej Pielgrzymki ks. Jerzy Grochowski.

Centalne uroczystości odbyły się w sobotę 8 lipca. Ponad kilkadziesiąt grup z całej Polski modliło się najpierw wspólnie w Archikatedrze Częstochowskiej, by potem przejechać barwnym korowodem na błonia jasnogórskie. Kulminacją była Msza Św. pod przewodncitwem bpa Piotra Sawczuka, biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej. - Kochani przybyliście tutaj z różnych stron Polski, przywieźliście ze sobą cząstkę tego, czym na co dzień żyjecie i co was w jakiejś mierze stworzyło. Po drodze nawiedzaliście wiele różnych świętych miejsc, wiele miejsc ważnych dla naszej narodowej historii, widzieliście piękne krajobrazy, spotykaliście życzliwych ludzi z sercem na dłoni. Wiele grup miało w swoim składzie kapłanów, więc miała też zapewnioną duchową opiekę, dostęp do Słowa Bożego, możliwość uczestniczenia w Eucharystii. To bardzo ważne, aby za pokonywaniem kolejnych kilometrów przybliżających was coraz bardziej do Częstochowy szły także wasze serca, które pragnęły przybliżyć się do serca Matki Najświętszej, odbyć drogę w głąb swojej duszy. Ufam, że to się wam udało, że to nie była tylko wyprawa turystyczna, ale pielgrzymka - mówił w homilii bp Sawczuk. Dyrektor pielgrzymki powiedział z kolei uczestnikom, że ich pielgrzymowanie nie kończy się w Częstochowie, ale dopiero zaczyna. Ważne jak będą świadczyć wobec drugiego człowieka.

Pielgrzymkom rowerowym z Radomia patronowało Radio Plus Radom. Tu można zapoznać się z relacjami z tych pielgrzymek:

Radomska Pielgrzymka Rowerowa i Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Pielgrzymka Wacław Team

źródło: http://www.jasnagora.com

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA