Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jechali i głosili

Diecezja Radomska

Jechali i głosili

10 lipiec 2017 / Tekst

Około setki pielgrzymów z Radomia wzięło udział w sobotę w 12. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Przed szczytem jasnogórskim zgromadziło się tysiąc rowerowych pątników z całej Polski.

 

 

Jechali i głosili
fot. Maciej Kopyt

Przypomnijmy, że z Radomia pielgrzymowała Akcja Katolicka (53 osoby), grupa Macieja Kopyta (35 osób) i Wacław Team (11 osób). Rowerzyści mieli do pokonania ok. 200 km. Jechali różnymi trasami, by spotkać się najpierw na wspólnej Mszy Św. w Gidlach, a następnie oczywiście na Jasnej Górze. Pielgrzymom towarzyszyło hasło "Idźcie i głoście", które sparafrazował na "Jedźcie i głoście" dyrektor Ogólnopolskiej Pielgrzymki ks. Jerzy Grochowski.

Centalne uroczystości odbyły się w sobotę 8 lipca. Ponad kilkadziesiąt grup z całej Polski modliło się najpierw wspólnie w Archikatedrze Częstochowskiej, by potem przejechać barwnym korowodem na błonia jasnogórskie. Kulminacją była Msza Św. pod przewodncitwem bpa Piotra Sawczuka, biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej. - Kochani przybyliście tutaj z różnych stron Polski, przywieźliście ze sobą cząstkę tego, czym na co dzień żyjecie i co was w jakiejś mierze stworzyło. Po drodze nawiedzaliście wiele różnych świętych miejsc, wiele miejsc ważnych dla naszej narodowej historii, widzieliście piękne krajobrazy, spotykaliście życzliwych ludzi z sercem na dłoni. Wiele grup miało w swoim składzie kapłanów, więc miała też zapewnioną duchową opiekę, dostęp do Słowa Bożego, możliwość uczestniczenia w Eucharystii. To bardzo ważne, aby za pokonywaniem kolejnych kilometrów przybliżających was coraz bardziej do Częstochowy szły także wasze serca, które pragnęły przybliżyć się do serca Matki Najświętszej, odbyć drogę w głąb swojej duszy. Ufam, że to się wam udało, że to nie była tylko wyprawa turystyczna, ale pielgrzymka - mówił w homilii bp Sawczuk. Dyrektor pielgrzymki powiedział z kolei uczestnikom, że ich pielgrzymowanie nie kończy się w Częstochowie, ale dopiero zaczyna. Ważne jak będą świadczyć wobec drugiego człowieka.

Pielgrzymkom rowerowym z Radomia patronowało Radio Plus Radom. Tu można zapoznać się z relacjami z tych pielgrzymek:

Radomska Pielgrzymka Rowerowa i Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Pielgrzymka Wacław Team

źródło: http://www.jasnagora.com

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4