Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 kwietnia - św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jubilatka z Szydłowca

Diecezja Radomska

Jubilatka z Szydłowca

12 październik 2018 / Tekst

Strefa JP2 ma 5 lat. Szydłowiecka fundacja aktywizuje lokalną społeczność, kultywuje pamięć św. Jana Pawła II, ma na koncie wiele cennych inicjatyw.

Jubilatka z Szydłowca
fot. Radio Plus Radom

- Szukaliśmy działania, w które możemy zaangażować młodych, bo wtedy dużo mówiło się o tym, że młodzi nie mają swego miejsca w mieście. I powstało takie miejsce. Akurat wtedy siostry michalitki zamykały w Szydłowcu przedszkole i zostały puste pomieszczenia  i ks. dziekan Radzimirski mówi - To dobrze. To będzie teraz wasze. Z racji tego, że zrodził się pomysł i powstało miejsce, zrodził się też gospodarz tego miejsca - Jan Paweł II - wspomina prezes Strefy JP2 Przemysław Duda. - Pierwotnym zamysłem było miejsce dla młodych i tworzone przez młodych, aby młodzi udzielali się dla innych i dla siebie nawzajem. Chodziło też o to, żeby mieli miejsce posiedzieć i porozmawiać - dodaje Sylwia Głogowska.

Św. Jan Paweł nie jest przypadkowym patronem, bo jakiegoś trzeba mieć. - Jest bardzo ważny, bo nie ma chyba większego autorytetu dla ludzi młodych. On sam powtarzał, że młodzi są przyszłością Kościoła i świata. Całe życie otaczał się młodymi, więc otacza się nimi dalej tu w naszej diecezji, w naszym mieście - wyjaśnia Przemysław Duda. Misją fundacji jest dlatego szerzenie nauki św. Jana Pawła II.

- To, co wydarzyło się przez te 5 lat to cuda. Przewinęły się setki osób, a każda z nich jest cudem. Każde wydarzenie też jest cudem, bo wszystko, co zrobiliśmy przez te 5 lat zadziało się bez złotówki - mówi prezes Strefy JP2. - Był Festiwal Body,były  trzy edycje imprezy "Szydłowieckie gwiazdy tańczą", "Śpiewaj jak gwiazda", akcja "Zaczarowany tornister", Szlachetna Paczka. Odbywały się zajęcia dla dzieci - wylicza Sylwia Głogowska. W tym roku szkolnym rozpoczęło działalność przedszkole Strefa Karolka. Dzieci będą wychowywane w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Dziś odbędzie się oficjalne otwarcie przedszkole wraz z pasowaniem na przedszkolaka.

Nowy projekt to Kamienna 70. - Ma on być domem spotkań. Kamienna 70 to dawny dom mieszkalny, który otrzymaliśmy w użytkowanie od gminy. Chcemy, żeby on nadal był domem, w którym gospodaruje św. Jan Paweł II - mówi Przemysław Duda. Kamieniem węgielnym tego domu będzie cegła z domu papieża w Wadowicach.

Przed Strefą JP2 świętowanie jubileuszu. W sobotę o godz. 19.30  na hali sportowej ZSO im. H. Sienkiewicza rozpocznie się gala Skrzydła 2018. W niedzielę o godz. 18 w szydłowieckiej farze sprawowana będzie Msza Św.  z okazji 5 lat Fundacji Strefa JP2. Po liturgii odbędzie się wieczornica - widowisko "Mamy w nim ojca".

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4