Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 11 grudnia - św. Damazy I, papież
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 11 Gru 2018

  Bardzo pochmurno 2°C -1°C

 • 12 Gru 2018

  Bardzo pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jubilatka z Szydłowca

Diecezja Radomska

Jubilatka z Szydłowca

12 październik 2018 / Tekst

Strefa JP2 ma 5 lat. Szydłowiecka fundacja aktywizuje lokalną społeczność, kultywuje pamięć św. Jana Pawła II, ma na koncie wiele cennych inicjatyw.

Jubilatka z Szydłowca
fot. Radio Plus Radom

- Szukaliśmy działania, w które możemy zaangażować młodych, bo wtedy dużo mówiło się o tym, że młodzi nie mają swego miejsca w mieście. I powstało takie miejsce. Akurat wtedy siostry michalitki zamykały w Szydłowcu przedszkole i zostały puste pomieszczenia  i ks. dziekan Radzimirski mówi - To dobrze. To będzie teraz wasze. Z racji tego, że zrodził się pomysł i powstało miejsce, zrodził się też gospodarz tego miejsca - Jan Paweł II - wspomina prezes Strefy JP2 Przemysław Duda. - Pierwotnym zamysłem było miejsce dla młodych i tworzone przez młodych, aby młodzi udzielali się dla innych i dla siebie nawzajem. Chodziło też o to, żeby mieli miejsce posiedzieć i porozmawiać - dodaje Sylwia Głogowska.

Św. Jan Paweł nie jest przypadkowym patronem, bo jakiegoś trzeba mieć. - Jest bardzo ważny, bo nie ma chyba większego autorytetu dla ludzi młodych. On sam powtarzał, że młodzi są przyszłością Kościoła i świata. Całe życie otaczał się młodymi, więc otacza się nimi dalej tu w naszej diecezji, w naszym mieście - wyjaśnia Przemysław Duda. Misją fundacji jest dlatego szerzenie nauki św. Jana Pawła II.

- To, co wydarzyło się przez te 5 lat to cuda. Przewinęły się setki osób, a każda z nich jest cudem. Każde wydarzenie też jest cudem, bo wszystko, co zrobiliśmy przez te 5 lat zadziało się bez złotówki - mówi prezes Strefy JP2. - Był Festiwal Body,były  trzy edycje imprezy "Szydłowieckie gwiazdy tańczą", "Śpiewaj jak gwiazda", akcja "Zaczarowany tornister", Szlachetna Paczka. Odbywały się zajęcia dla dzieci - wylicza Sylwia Głogowska. W tym roku szkolnym rozpoczęło działalność przedszkole Strefa Karolka. Dzieci będą wychowywane w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Dziś odbędzie się oficjalne otwarcie przedszkole wraz z pasowaniem na przedszkolaka.

Nowy projekt to Kamienna 70. - Ma on być domem spotkań. Kamienna 70 to dawny dom mieszkalny, który otrzymaliśmy w użytkowanie od gminy. Chcemy, żeby on nadal był domem, w którym gospodaruje św. Jan Paweł II - mówi Przemysław Duda. Kamieniem węgielnym tego domu będzie cegła z domu papieża w Wadowicach.

Przed Strefą JP2 świętowanie jubileuszu. W sobotę o godz. 19.30  na hali sportowej ZSO im. H. Sienkiewicza rozpocznie się gala Skrzydła 2018. W niedzielę o godz. 18 w szydłowieckiej farze sprawowana będzie Msza Św.  z okazji 5 lat Fundacji Strefa JP2. Po liturgii odbędzie się wieczornica - widowisko "Mamy w nim ojca".

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 11 Gru 2018

  2°C -1°C

 • 12 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA