Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Klerycy opuszczą seminarium?

Diecezja Radomska

Klerycy opuszczą seminarium?

17 listopad 2018 / Tekst

Opuszczą budynek Wyższego Seminarium Duchownego i... pojadą do parafii dekanatów Iłżeckiego i głowaczowskiego. Przed nimi druga w roku Niedziela Seminaryjna. 

Zdjęcie z kwietniowej Niedzieli Seminaryjnej
Zdjęcie z kwietniowej Niedzieli Seminaryjnej

Klerycy opowiedzą o życiu w seminarium, a także o odczytywaniu drogi powołania. Wspólna Msza św., spotkania z grupami parafialnymi (m.in. z Kołami Żywego Różańca, Oazą, Służbą Liturgiczną) oraz z młodzieżą pozwoli alumnom doświadczyć pracy duszpasterskiej. Niedziela seminaryjna jest również okazją do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby Bogu i ludziom.

Niedziele Seminaryjne przypadają dwa razy w roku. To jedna niedziela w listopadzie oraz IV Niedziela Wielkanocna, która jest jednocześnie Niedzielą Dobrego Pasterza. W kwietniu tego roku klerycy odwiedzili dekanat czarnoleski i drzewicki. W niedzielę 18 listopada gościć będą w dekanacie iłżeckim i głowaczowskim.

Niedziela seminaryjna pomaga klerykom przyzwyczajać się do pracy z ludźmi. Jednak te spotkania, ale i rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową niejednokrotnie pomagają w odkrywaniu nowych powołań. - To bardzo owocne spotkania mówi ks. Paweł Gogacz - wychowawca seminaryjny:

Niedziela seminaryjna to również promocja Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Zainicjowane 4 listopada 1999 r. przez śp. bpa Jana Chrapka Towarzystwo skupia dziś około 1400 osób, rodzin i stowarzyszeń. Jego członkowie zobowiązują się do modlitwy w intencji powołanych oraz materialnego wspierania seminarium.

W związku z niedzielą seminaryjną oraz zbliżającymi się rekolekcjami dla pytających o wiarę alumni Wyższego Seminarium Duchownego pod kierunkiem ks. Grzegorza Lipca - ojca duchownego przygotowali filmik powołaniowy: 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4