Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 czerwca - św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Komunii stał się cud (FOTO)

Diecezja Radomska

Komunii stał się cud (FOTO)

05 maj 2019 / Tekst

Rozpoczął się czas I Komunii Św. Dziś w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu Jezusa do serca przyjęła ponad setka dzieci.

Komunii stał się cud (FOTO)
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

O godz. 9.30 rozpoczęła się I Komunia Św. dla uczniów ze szkoły podstawowej nr 5. Przygotowywała ich katechetka Barbara Mazur.

Dla dzieci to dzień kontrastów - od zimna przed kościołem do późniejszego ciepła w sercu, od stresu po radość. Przed uroczystością trzecioklasiści byli trochę poddenerwowani, bo wiedzieli też, że przed nimi bardzo ważne wydarzenie.

Przed pierwszych pełnym udziałem we Mszy Św. dzieci otrzymały błogosławieństwo od rodziców. I Komunia Św. to duże przeżycie nie tylko dla dzieci, ale właśnie także dla ich rodziców. 

Mszy Św. przewodniczył ks. prał. Wiesław Taraska. - Drogie dzieci! Dzisiaj serce bije mocniej. Widzę to po waszych twarzach, oczach. I dobrze, bo to właśnie jedyny dzień w życiu, gdzie rozpoczynacie drogę, którą nazwiemy wielką przygodą życiową z Panem Jezusem. Dzisiaj weźmiemy do swojego serca Pana Jezusa i będziemy tak czynić często w życiu. Dlaczego? Bo każdy z nas jest głodny. Oprócz pokarmu fizycznego jest potrzebny pokarm duchowy, bo człowiek składa się z ciała i duszy - mówił w homilii ks. proboszcz.

- Bardzo się cieszę, że mogłam wreszcie przyjąć Boga i to tak do serca. Strasznie długo na to czekałam - powiedziała jedna z dziewczynek. Wiara dzieci jest właśnie taka - prosta, ufna i nie wymaga wielu słów.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4