Na antenie: Sedno sprawy
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Konkursowa modlitwa za ojczyznę

Diecezja Radomska

Konkursowa modlitwa za ojczyznę

28 luty 2018 / Tekst

By propagować modlitwę w intencji kraju i uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” zaprasza do udziału w konkursie „Na stulecie odzyskania niepodległości – modlitwa za Ojczyznę”.

Konkursowa modlitwa za ojczyznę
fot. pixabay.com (StockSnap)

Zadaniem uczestników konkursu jest ułożenie modlitwy prozą lub w formie poetyckiej. Objętość jednego tekstu nie powinna przekroczyć 1000 znaków ze spacjami. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 5 tekstów ułożonych przez siebie modlitw. Teksty nie powinny naruszać praw własności intelektualnej bądź innych praw osób trzecich. Tworząc tekst można natomiast inspirować się tekstami polskich kapłanów, poetów i pisarzy, m.in. w nauczaniu św. Jana Pawła II i prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego.

- Często te modlitwy wypowiadamy, ale nie dzielimy się nimi. Być może modlitwa uczestnika konkursu będzie darem dla Polski, dla innych ludzi - dla tych, którzy nie mają swojego pomysłu na modlitwę za ojczyznę. - mówi ks. Zbigniew Kras - kapelan Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:

Konkurs adresowany jest do Polaków mieszkających w kraju i za granicą. Przewidziane są trzy kategorie wiekowe:

  1. dzieci do lat 12
  2. młodzież do lat 18
  3. dorośli powyżej lat 18.

Każdy tekst powinien być podpisany godłem (pseudonimem) autora; należy podać kategorię wiekową, do której kwalifikuje się autor. W osobnej kopercie, podpisanej godłem, należy umieścić dane osobowe autora: imię i nazwisko, dokładny adres korespondencyjny oraz numer telefonu komórkowego, a w przypadku uczniów – także ich wiek oraz nazwę szkoły, do której uczęszczają. W przypadku udziału w Konkursie osób poniżej 18. roku życia do korespondencji należy dołączyć oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego wyrażającego zgodę na udział w Konkursie osoby niepełnoletniej oraz akceptację Regulaminu Konkursu.

Prace wysyłać można na adres: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, z dopiskiem na kopercie: „Konkurs”. Termin nadsyłania tekstów mija 15 kwietnia. Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas gali w siedzibie redakcji „Niedzieli” w Częstochowie w sobotę, 2 czerwca. Prace w poszczególnych kategoriach wiekowych będzie oceniać Komisja Konkursowa powołana przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Komisja dokona wyboru 5 najlepszych prac w każdej kategorii. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej: www.niedziela.pl oraz na łamach Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w numerze z datą 17 czerwca 2018 r.

 Modlitwa za ojczyznę powinna być ważnym elementem modlitwy każdego człowieka. Modlitwa podczas uroczystości państwowych czy religijnych to jedno. Ważna jest również modlitwa indywidualna. - podkreśla ks. Zbigniew Kras:

Dodatkowe informacje o Konkursie można uzyskać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z zaznaczeniem w temacie e-maila: Konkurs „Niedzieli” pt. „Na stulecie odzyskania niepodległości – modlitwa za Ojczyznę” lub telefonicznie pod numerami: 34 369 43 24 oraz 34 369 43 02.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4