Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Konsekrowani w Kałkowie

Diecezja Radomska

Konsekrowani w Kałkowie

03 maj 2015 / Tekst

Diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Mszę świętą celebrowali biskupi: Henryk Tomasik i Piotr Turzyński. Obchody odbyły się z racji trwającego Roku Życia Konsekrowanego, który ogłosił papież Franciszek.

W trakcie uroczystości zainaugurowano Jerycha Fatimskie z racji przypadającej Wielkiej Nowenny Fatimskiej przed stuleciem objawień Matki Bożej w Fatimie.

Podczas spotkania osoby życia konsekrowanego, młodzież bierzmowana oraz dzieci komunijne uczestniczyły w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca w trakcie którego odbyła się procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele sanktuaryjnym. Po modlitwie odbyło się spotkanie w Auli św. Jana Pawła II, podczas którego bp Piotr Turzyński wygłosił konferencje „Maryja drogą do Boga” a osoby konsekrowane dzieliły się świadectwem spotkań ze św. Janem Pawłem II.

Ponadto w programie spotkania znalazł się koncert pieśni religijnych w wykonaniu br. Mariusza Kuskowskiego ze wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego oraz wspólna agapa zorganizowana przez siostry Służki.

Koordynatorką diecezjalnych obchodów Dnia  Życia Konsekrowanego była diecezjalna referentka s. Teresa Romańska ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej.  

Zapraszamy księży, osoby konsekrowane, wspólnoty modlitewne oraz osoby indywidualne do włączenia się w siedmiodobowe Jerycha pokutne. Rozpoczęcie 6-go dnia miesiąca Mszą św. o godz. 17, a zakończenie 13 dnia miesiąca. Program Jerycha ustalany jest z grupą adorującą. Uczestnictwo w Jerychach, oraz chęć skorzystania z noclegów prosimy zgłaszać w informacji Tel: 41 272 18 88. Serdecznie zapraszamy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4