Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 10 grudnia - Najświętsza Maryja Panna Loretańska
Opady

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  Rain 5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  Pochmurno 2°C 0°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Andrzejki z oazą

Diecezja Radomska

Andrzejki z oazą

20 październik 2018 / Tekst

W sobotę 1 grudnia odbędzie się Andrzejkowy Bal Diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Zaproszeni są oazowicze i sympatycy oazy.

Andrzejki z oazą
fot. Radio Plus Radom

W ubiegłym roku oazowicze bawili się w Wierzbicy. Były to pierwsze ogólnodiecezjalne Andrzejki. Bawiło się ponad 700 osób. Tym razem bal odbędzie się w Radomiu. - Okazuje się, że potrzeba zabawy w duchu nowej kultury jest potężna. Skoro bawimy się w Sylwestra, to czemu nie robić takich Andrzejek, które będą integrowały młodzież, skupioną w ruchu - mówi ks. Krzysztof Bochniak, moderator Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie. Co to znaczy bawić się w duchu nowej kultury? - Nie ma alkoholu, nie ma żadnych używek. Ludzie umieją się bez tego bawić . Myślę, że bardzo dobrze się ze sobą bawimy - odpowiada Weronika Filipowska.  Na pewno nie zabraknie zabaw integracyjnych. - Lubimy się bawić razem. Te tańce integracyjne zbliżają nas - dodaje Joanna Lech.

Podobnie jak w ubiegłym roku zostanie zorganizowana strefa modlitwy. - Przez całą imprezę będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu, a zakończymy błogosławieństwem - zapowiada Weronika. Będzie można także wyspowiadać się lub po prostu porozmawiać z księdzem.

Tegoroczne Andrzejki będą miały wymiar niepodległościowy z racji na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Robocze jeszcze hasło to "Wolność". Uwydatnią to wszystko gadżety. Dziewczęta otrzymają opaski z piórem na głowę, a chłopcy - czarny melonik.

Bal rozpocznie się 1 grudnia o godz. 17 w PSP nr 10 przy ul. Długojowskiej w Radomiu. Impreza potrwa do północy. Zapisy prowadzą księża w poszczególnych parafiach. Wpisowe wynosi 25 zł. Andrzejki koordynuje nowa struktura oazowa - Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie. W organizację wydarzenia poza młodzieżową oazą włączyli się: Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka, wolontariusze świetlicy "Betania" w Wierzbicy i rodzinna gałąź ruchu, czyli Domowy Kościół.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  2°C 0°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA