Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Andrzejki z oazą

Diecezja Radomska

Andrzejki z oazą

20 październik 2018 / Tekst

W sobotę 1 grudnia odbędzie się Andrzejkowy Bal Diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Zaproszeni są oazowicze i sympatycy oazy.

Andrzejki z oazą
fot. Radio Plus Radom

W ubiegłym roku oazowicze bawili się w Wierzbicy. Były to pierwsze ogólnodiecezjalne Andrzejki. Bawiło się ponad 700 osób. Tym razem bal odbędzie się w Radomiu. - Okazuje się, że potrzeba zabawy w duchu nowej kultury jest potężna. Skoro bawimy się w Sylwestra, to czemu nie robić takich Andrzejek, które będą integrowały młodzież, skupioną w ruchu - mówi ks. Krzysztof Bochniak, moderator Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie. Co to znaczy bawić się w duchu nowej kultury? - Nie ma alkoholu, nie ma żadnych używek. Ludzie umieją się bez tego bawić . Myślę, że bardzo dobrze się ze sobą bawimy - odpowiada Weronika Filipowska.  Na pewno nie zabraknie zabaw integracyjnych. - Lubimy się bawić razem. Te tańce integracyjne zbliżają nas - dodaje Joanna Lech.

Podobnie jak w ubiegłym roku zostanie zorganizowana strefa modlitwy. - Przez całą imprezę będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu, a zakończymy błogosławieństwem - zapowiada Weronika. Będzie można także wyspowiadać się lub po prostu porozmawiać z księdzem.

Tegoroczne Andrzejki będą miały wymiar niepodległościowy z racji na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Robocze jeszcze hasło to "Wolność". Uwydatnią to wszystko gadżety. Dziewczęta otrzymają opaski z piórem na głowę, a chłopcy - czarny melonik.

Bal rozpocznie się 1 grudnia o godz. 17 w PSP nr 10 przy ul. Długojowskiej w Radomiu. Impreza potrwa do północy. Zapisy prowadzą księża w poszczególnych parafiach. Wpisowe wynosi 25 zł. Andrzejki koordynuje nowa struktura oazowa - Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie. W organizację wydarzenia poza młodzieżową oazą włączyli się: Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka, wolontariusze świetlicy "Betania" w Wierzbicy i rodzinna gałąź ruchu, czyli Domowy Kościół.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4