Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Kozieniczanie wsparli mieszkańców Aleppo

Diecezja Radomska

Kozieniczanie wsparli mieszkańców Aleppo

29 kwiecień 2019 / Tekst

W parafii Świętego Krzyża w Kozienicach gościli pracownicy Caritas Polska. Opowiadali o trudach wojny i braterskiej solidarności w ogarniętym wojną Aleppo w Syrii. Wizyta rozpoczęła Tydzień Miłosierdzia i wpisała się w ogólnopolską akcję "Rodzina rodzinie", która jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację mieszkańców Syrii. Po mszach św. wierni mogli wesprzeć syryjskie rodziny wrzucając datki do puszek.

Kozieniczanie wsparli mieszkańców Aleppo
foto: Agnieszka Abramczyk

Trwająca od ośmiu lat wojna zniszczyła miasto i zrujnowała życie tysięcy rodzin. Zginęło pół miliona osób. Ci, którzy przetrwali, potrzebują pomocy. Stąd - jak mówi Sylwia Hazboun, koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska - pomysł na program "Rodzina Rodzinie".

Według niej, przedsięwzięcie nie miałoby szans na powodzenie, gdyby nie ogromne zaangażowanie darczyńców. Obecnie jest ich 20 tysięcy. Są to albo polskie rodziny, albo parafie i wspólnoty, czy też grupy znajomych, które decydują się na zadeklarowanie konkretnej pomocy dla syryjskich rodzin:

 

Program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego “Rodzina rodzinie” rozpoczął się 4 października 2016 r. Pierwszym darczyńcą, który objął pomocą syryjską rodzinę w Aleppo był abp Stanisław Gądecki. Początkowo celem pomocy miało być 20 rodzin, ale już po roku, regularna pomoc dociera do ok. 9 tys. rodzin. Dla wielu z nich, to jedyne wsparcie, dzięki któremu mogą przeżyć. Wiele rodzin, którym pomaga Caritas Polska to matki samotnie wychowujące dzieci.

Ci, którzy chcieliby wesprzeć mieszkańców Aleppo, mogą przez sześć miesięcy pomagać finansowo jednej z rodzin, przekazać jednorazową darowiznę albo kupić książkę - cegiełkę.

Bez tysięcy wolontariuszy, którzy poświęcają projektowi czas i energię, skuteczna pomoc potrzebującym nie byłaby możliwa. Zdaniem dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej księdza Roberta Kowalskiego, Tydzień Miłosierdzia to moment, w którym należy szczególnie docenić ich zaangażowanie i bezinteresowną pracę:

- Ta niedziela, to święto przyjaciół, wolontariuszy i pracowników Caritas. Dzień, w którym warto powiedzieć słowo: "dziękuję" - dodaje dyrektor.

Tydzień Miłosierdzia jest obchodzony w Polsce już po raz 75.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4